Óriási meglepetés: hazai pályán kapott ki a Manchester City

fbl Horizontal
Manchester City's Spanish manager Pep Guardiola reacts during the English Premier League football match between Manchester City and Wolverhampton Wanderers at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on October 6, 2019. (Photo by Lindsey Parnaby / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Premier League 8. fordulójának legnagyobb meglepetése a Manchester City hazai veresége a Wolverhampton Wanderers ellen.

A címvédő Manchester City 2-0-ra kapott ki hazai pályán úgy, hogy Pep Guardiola csapata 75 százalékban birtokolta a labdát. A City ennek ellenére csak kétszer tudta eltalálni a vendégek kapuját.

A második félidőben David Silva szabadrúgása csattant a lécen, majd egy gyors kontrát követően Adama Traore szerzett gólt a 80. percben. A folytatásban Rui Patricio mutatott be még egy védést, majd az ötperces hosszabbításban Traore újabb gólja lezárta a meccset.

A Liverpool így nyolcpontos előnnyel vezeti a bajnokságot.

A City meccsével egyidőben az Arsenal David Luiz fejesével 1-0-ra nyert a Bournemouth ellen, a Chelsea pedig 4-1-re nyert a Southampton otthonában.

A Chelsea Tammy Abraham góljával szerzett vezetést, a labda éppen csak áthaladt a gólvonalon, mielőtt a védő kirúgta volna, de a technika jelezte a gólt. Nem sokkal később Mason Mount is betalált, mielőtt Danny Ings szépített, majd N'golo Kanté megpattanó lövésével 3-1-re vezetett Lampard csapata a félidőben.

A második félidő kicsit unalamasabbra sikeredett, de egy Chelsea-gól még így is esett, a csereként beállt Pulisic passza után a szintén csere Michy Batshuayi lőtt a kapuba.

Arsenal–AFC Bournemouth 1–0 (D. Luiz, 9.)
Manchester City–Wolverhampton Wanderers 0–2 (A. Traoré 80. 90+4.)
Southampton–Chelsea 1–4 (Ings 30., ill. Abraham 17., Mount 24., Kante 40., Batshuayi 89.)