Nem sikerült az elitkörbe jutás a magyar U19-es labdarúgó-válogatottnak, miután 2-0-s vereséget szenvedtek Horvátország ellen. A félidőben még 0-0 volt az állás, a továbbjutáshoz csak a győzelem lett volna jó eredmény.

Grúzia után Horvátországtól is kikapott a magyar U19-es válogatott. Bene Ferenc csapata az első félidőben még jól tartotta magát esélyesebb ellenfele ellen, majd a második félidőben előbb Ivan Saric, majd Mario Vuskovic is be tudta venni Ásványi Balázs kapuját, kialakítva a 2-0-s végeredményt.

Kiesett a magyar U19-es labdarúgó-válogatott Forrás: MLSZ

Magyarország nem tudott élni a hazai pálya előnyével, bár még október 15-én hátra van egy mérkőzés Kazahsztán ellen Győrben, a tét mindössze a szép búcsú lesz a csapatnak. Két forduló után Grúzia és Horvátország is 6-6 ponttal áll, a magyar és a kazah csapat pedig pont nélkül áll.

Labdarúgó U19-es Európa-bajnoki selejtező, elitkör
13. csoport, a 2. játéknap eredményei

Magyarország - Horvátország 0-2 G: Saric (53.), Vuskovic (89., tizenegyesből)
Grúzia–Kazahsztán 3–1 (Jakobidze 40., 65., Davitasvili 42. – 11-esből, ill. Zsakszilikov 48.)