Drámai meccsen győzött a Celtic a Lazio vendégeként

Róma, 2019. november 7. James Forrest, a Celtic játékosának (j) gólöröme a labdarúgó Európa-liga negyedik fordulójában, az E csoportban játszott SS Lazio - Celtic Glasgow mérkőzésen a római olimpiai stadionban 2019. november 7-én. MTI/AP/Gregorio Borgia
A Celtic a 95. percben szerezte meg a győzelmet a Lazio vendégeként a labdarúgó Európa-ligában, és ezzel már a 4. fordulóban eldőlt, hogy biztosan továbbjutott, akárcsak a Sevilla, amely idegenben ütötte ki a Dudelange-ot.

A játéknap első mérkőzésén az AZ Alkmaar megsemmisítő, 5-0-s verést mért idegenben a kazah Asztanára.

A Krasznodar magabiztosan nyert hazai pályán a Trabzonspor ellen, köszönhetően Manuel Fernandes első félidei duplájának, aki a második gólját szenzációs mozdulattal, sarokkal szerezte.

Ugyanebben a csoportban továbbjutott a Basel, amely hazai pályán legyőzte a Getafét.

A Lugano hazai pályán gólnélküli döntetlent játszott a Malmővel. A svájci együttesben Holender Filip és Vécsei Bálint is kezdett, előbbi 81 percet játszott, utóbbi pedig végig pályán volt. Kecskés Ákos nem jutott lehetőséghez.

A LASK Linz félidőben még 1-0-s hátrányban volt otthon a PSV Eindhoven ellen, de a másodikban hengerelt, és négy gólt szerezve megfordította a találkozót.

A Cluj-Rennes találkozón a veterán Mario Rondon volt a főszereplő, aki beállt a 71. percben, a 87-ben megszerezte a találkozó egyetlen gólját, a 90-ben pedig kiállították.

Ugyanebben a csoportban a Lazio hiába szerzett korán vezetést Ciro Immobile révén, és támadta végig a találkozót, a Celtic még az első félidőben egyenlített, a 95. percben pedig a győzelmet is megszerezte Ntcham révén, és ezzel biztosan továbbjutott.

A skót együttes mellett továbbjutott a Sevilla is, amely a 4. forduló után még mindig 100%-os, miután 5-2-re nyert a Dudelange vendégeként.
Thomas Doll együttese, az APOEL is hátrányban volt még hazai pályán a Qarabag ellen, de a második félidőben fordított, és nyerni tudott, így jelenleg továbbjutást érő helyen áll.
A Kádár Tamást foglalkoztató Dinamo Kijev 1-1-es döntetlent ért el Koppenhágában, a magyar válogatott védő sérülés miatt nem léphetett pályára.

Európa-liga, csoportkör, 4. forduló:
A csoport:
APOEL (ciprusi)-Qarabag (azeri) 2-1 (0-1)
Dudelange (luxemburgi)-Sevilla (spanyol) 2-5 (0-4)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Sevilla 12 pont, 2. APOEL 4, 3. Qarabag 4, 4. Dudelange 3

B csoport:
Köbenhavn (dán)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-1 (1-0)
Lugano (svájci)-Malmö (svéd) 0-0
Az állás: 1. Köbenhavn 6 pont (4-3), 2. Dinamo Kijev 6 (3-2), 3. Malmö 5, 4. Lugano 2

C csoport:
Basel (svájci)-Getafe (spanyol) 2-1 (1-1)
Krasznodar (orosz)-Trabzonspor (török) 3-1 (2-0)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Basel 10 pont, 2. Getafe 6 (4-4), 3. Krasznodar 6 (6-8), 4. Trabzonspor 1

D csoport:
LASK Linz (osztrák)-PSV Eindhoven (holland) 4-1 (0-1)
Rosenborg (norvég)-Sporting Lisboa (portugál) 0-2 (0-2)
Az állás: 1. Sporting 9 pont, 2. Linz 7, 3. PSV 7, 4. Rosenborg 0

E csoport:
CFR Cluj (román)-Rennes (francia) 1-0 (0-0)
SS Lazio (olasz)-Celtic Glasgow (skót) 1-2 (1-1)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Celtic 10 pont, 2. Cluj 9, 3. Lazio 3, Rennes 1

F csoport:
Standard Liege (belga)-Eintracht Frankfurt (német) 2-1 (0-0)
szerdán játszották:
Vitória SC (portugál)-Arsenal (angol) 1-1 (0-0)
Az állás: 1. Arsenal 10 pont, 2. Standard Liege 6 (5-7), 3. Eintracht Frankfurt 6 (4-6), 4. Vitória 1