Társoldalunk:

Íme a jövő évi foci-Eb teljes programja

2019.11.30. 21:22

A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság bukaresti sorsolásán nem csak a csoportbeosztások derültek ki, de a torna teljes menetrendje is elkészült. Az már biztos, hogy Rómában egy Olaszország–Törökország mérkőzéssel kezdődik az Eb, ahogy azt is régóta tudni lehetett, hogy az utolsó három meccsét, azaz a két elődöntőt és a döntőt a londoni Wembley Stadion rendezik majd.

A csoport (Róma/Baku):
Törökország, Olaszország, Wales, Svájc
1. forduló:
június 12.: Törökország-Olaszország, Róma 21.00
június 13.: Wales-Svájc, Baku
2. forduló (június 17.):
Törökország-Wales, Baku
Olaszország-Svájc, Róma
3. forduló (június 21.):
Svájc-Törökország, Baku
Olaszország-Wales, Róma

B csoport (Koppenhága/Szentpétervár):
Dánia, Finnország, Belgium, Oroszország
1. forduló (június 13.):
Dánia-Finnország, Koppenhága
Belgium-Oroszország, Szentpétervár
2. forduló:
június 17.: Finnország-Oroszország, Szentpétervár
június 18.: Dánia-Belgium, Koppenhága
3. forduló (június 22.):
Oroszország-Dánia, Koppenhága
Finnország-Belgium, Szentpétervár

C csoport (Amszterdam/Bukarest):
Hollandia, Ukrajna, Ausztria, a D divízió győztese (vagy Románia)
1. forduló (június 14.):
Hollandia-Ukrajna, Amszterdam
Ausztria-D divízió győztese, Bukarest
2. forduló (június 18.):
Hollandia-Ausztria, Amszterdam
Ukrajna-D divízió győztese, Bukarest
3. forduló (június 22.):
D divízió győztese-Hollandia, Amszterdam
Ukrajna-Ausztria, Bukarest

D csoport (London/Glasgow):
Anglia, Horvátország, a C divízió győztese, Csehország
1. forduló:
június 14.: Anglia-Horvátország, London
június 15.: C divízió győztese-Csehország, Glasgow

Az angolok és a horvátok a 2018-as vb elődöntőjében találkoztak legutóbbForrás: Anadolu Agency/2018 Anadolu Agency/Sefa Karacan


2. forduló (június 19.):
Horvátország-Csehország, Glasgow
Anglia-C divízió győztese, London
3. forduló (június 23.):
Horvátország-C divízió győztese, Glasgow
Csehország-Anglia, London

E csoport (Bilbao/Dublin):
Spanyolország, Svédország, Lengyelország, a B divízió győztese
1. forduló (június 15.):
Spanyolország-Svédország, Bilbao
Lengyelország-B divízió győztese, Dublin
2. forduló:
június 19.: Svédország-B divízió győztese, Dublin
június 20.: Spanyolország-Lengyelország, Bilbao
3. forduló (június 24.):
B divízió győztese-Spanyolország, Bilbao
Svédország-Lengyelország, Dublin

F csoport (München/Budapest):
az A divízió győztese (kivéve Románia, mert akkor a D divízió győztese), Portugália, Franciaország, Németország
1. forduló (június 16.):
A divízió győztese-Portugália, Budapest
Franciaország-Németország, München

Fernando Santos, a portugál, Didier Deschamps, a francia és Joachim Löw a német válogatott szövetségi kapitánya a bukaresti sorsolás utánForrás: BELGA/AFP/Bruno Fahy


2. forduló (június 20.):
A divízió győztese-Franciaország, Budapest
Portugália-Németország, München
3. forduló (június 24.):
Portugália-Franciaország, Budapest
Németország-A divízió győztese, München

Nyolcaddöntő:
június 27.:
1: A1-C2, London
2: A2-B2, Amszterdam
június 28.:
3: B1 - A3/D3/E3/F3, Bilbao
4: C1 - D3/E3/F3, Budapest
június 29.:
5: F1 - A3/B3/C3, Bukarest
6: D2-E2, Koppenhága
június 30.:
7: E1 - A3/B3/C3/D3, Glasgow
8: D1-F2, Dublin

Negyeddöntő:
július 3.:
1: 5. nyolcaddöntő győztese-6. nyolcaddöntő győztese, Szentpétervár 18.00
2: 3. nyolcaddöntő győztese-1. nyolcaddöntő győztese, München 21.00
július 4.:
3: 4. nyolcaddöntő győztese-2. nyolcaddöntő győztese, Baku 18.00
4: 7. nyolcaddöntő győztese-8. nyolcaddöntő győztese, Róma 21.00

Elődöntő:
július 7.:
1. negyeddöntő győztese-2. negyeddöntő győztese, London 21.00
július 8.:
3. negyeddöntő győztese-4. negyeddöntő győztese, London 21.00

Döntő:
július 12.:
1. elődöntő győztese-2. elődöntő győztese, London 21.00