Szalai Ádám csereként beállva lőtt gólt a Frankfurt ellen - videó

2019.12.02. 22:28

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójának hétfő esti mérkőzésén a Mainz Szalai Ádám góljával fordított az Eintracht Frankfurt ellen (2-1), így sorozatban második meccsét nyerte meg a kiesés elkerüléséért küzdő csapat.

A magyar válogatott támadó 1-1-es állásnál, az 57. percben állt be Danny Latza helyére a 44. perctől emberhátrányban játszó Frankfurt ellen. Szalai kiválóan szállt be a mérkőzésbe, de az első ziccerét még elképesztő bravúrral védte Frederik Ronnow.

Nem sokkal később, egészen a 69. percben már a vendégek kapusa is tehetetlen volt, Szalai szépen fordult le, és lőtt a kapuba. A magyar csatár az első gólját szerezte a bajnokságban idén a Mainz színeiben.

A válogatott támadónak volt még lehetősége a gólszerzésre, ám újabb találat már nem esett, így a Mainz a Hoffenheim után a Frankfurtot is legyőzte, és már négy pontra van az osztályozós helyen álló Herthától, illetve hét pontra a 17., már kieső pozícióban található Kölntől.