Gulácsi visszatért a kapuba, kikapott a Bayern - videók

Hertha BSC - RB Leipzig 2:4 Sports soccer Bundesliga Single Disappointed Jubilation VICTORY Peter Gulacsi (RB Leipzig)
09 November 2019, Berlin: Soccer: Bundesliga, Hertha BSC - RB Leipzig, 11th matchday in the Olympic Stadium. Leipzig's goalkeeper Peter Gulacsi rejoices at the end of the game. His team won 4-2. Photo: Soeren Stache/dpa-Zentralbild/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga or the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or the match in the form of sequence images and/or video-like photo sequences.
A magyar válogatott kapusa, Gulácsi Péter a Hoffenheim elleni győztes meccsen tért vissza az RB Leipzig kapujába. A Bundesliga 14. fordulójának szombat délutáni mérkőzésein a Dortmund nagyon elverte a Düsseldorfot, míg a Mönchengladbach–Bayern rangadó a hajrában dőlt el a hazaiak javára.

Gulácsi még a Benfica elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen sérült meg, miután egy védés során fejbe térdelte a portugál csapat egyik játékosa. A Hoffenheim elleni mérkőzésen a csapat házi gólkirálya, Timo Werner szerezte meg a vezetést a 11. percben. És ugyanő duplázta.

A címvédő Bayern München a listavezető Borussia Mönchengladbach otthonában lépett pályára. Ahhoz, hogy a csapat 0-0-val menjen szünetre, kellett a hazai kapus, Yann Sommer elképesztő mázlija is Joshua Kimmich lövése után:

A 49. percben Ivan Perisic lövése után azonban már ő sem tudott segíteni. A 'Gladbach tíz perccel később kiegyenlített, sőt a ráadás perceiben Javi Martínez összehozott egy tizenegyest a hazaiaknak és egy piros lapot saját magának, a büntetőből pedig Bensebaini eldöntötte a meccset.

A Borussia Dortmund Marco Reus góljával szerzett vezetést a 42. percben az újonc Fortuna Düsseldorf ellen, majd a második félidő elejét megnyomták, előbb Jadon Sancho lőtt egy meg nem adott gólt, öt perccel később Thorgan Hazard már egy érvényes góllal duplázta meg az előnyt, majd újabb öt perc elteltével az angol csatár is betalált. Marco Reus második gólja pedig végképp padlóra küldte szerencsétlen Fortunát.

Az Augsburg–Mainz mérkőzésen a vendégek magyar válogatott csatára, Szalai Ádám a kispadon kezdte a mérkőzést. A hazai szurkolók az első félidőben elhűlve nézhették, ahogy Marco Richter elpuskázza ezt a gólhelyzetet:

Szerencséjére a 41. percben éppen ő egyenlített ki Öztunali vezető gólja után. A hazaiak a második félidő közepén a győztes gólt is megszerezték. Szalai Ádám a 80. percben lépett pályára, de nem tudott segíteni a csapatán.

Sallai Roland a 88. percben állt be a Wolfsburgot hazai pályán legyőző Freiburg csapatába.