A labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójának fővárosi rangadóján a Budapest Honvéd FC 0-0-s döntetlent játszott az Újpest FC-vel az új Hidegkuti Nándor Stadionban.

A Honvéd a legutóbbi három "hazai" meccsét megnyerte, míg az Újpest remekel idegenben: a ferencvárosi vereség óta háromszor győzött.

Az első félidőben az újpestiek birtokolták többet a labdát, de komoly helyzeteket nem tudtak kialakítani. A zuhogó eső miatt mindkét csapat rengeteg hibával játszott, így nem alakult ki folyamatos játék. Az első játékrész hajrájában majdnem a kispestiek szerezték meg a vezetést, de Davide Lanzafame szabadrúgását Feczesin Róbert kifejelte a kapu torkából.

A második félidőt a Honvéd kezdte jobban.

A 48. percben az Újpest kapusának, Banai Dávidnak kellett védenie Kesztyűs Barna 21 méteres lövését. A folytatásban az Újpest irányította a játékot, de a nagy helyzetek elmaradtak.

BGiuseppe Sanninót, a Honvéd olasz vezetőedzőjét ismét kiállították Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

A 61. percben edző nélkül maradt a Honvéd.

Giuseppe Sannino – aki az első félidőben már kapott egy sárga lapot reklamálásért – továbbra sem maradt csöndben, ezt pedig Farkas Ádám játékvezető megelégelte, és elküldte a kispadtól a hazaiak edzőjét. Sannino könnyen lehet, hogy komolyabb büntetést fog kapni az MLSZ-től, mivel novemberben már volt egy kiállítása a DVTK elleni meccsen.

A 67. percben Feczesin Róbert próbálkozott egy 25 méteres bombával, de a labda néhány centivel elkerülte Tomás Tujvel kapuját.

Bojan Sankovic és Vadócz Krisztián harcolnak a labdáért Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

A folytatásban az Újpest többet birtokolta a labdát, de a Budapest Honvéd kapusának egyáltalán nem volt védenivalója, így a hajrában az eredmény már nem változott.

A két csapat legutóbbi hat mérkőzésén már az ötödik döntetlen született, ez volt a negyedik 0-0.

Egy esetleges győzelemmel az Újpest és a Honvéd is megelőzhette volna a Puskás Akadémiát a tabellán, de ezzel a döntetlennel a lila-fehérek maradtak az ötödik helyen, míg a vörös-feketék a hatodik helyen telelnek.

OTP Bank Liga, 16. forduló:
Budapest Honvéd FC-Újpest FC 0-0
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2937 néző, v.: Solymosi
Budapest Honvéd: Tujvel - Batik, Kamber, Lovric - Uzoma, Kesztyűs (Kukoc, 91.), Vadócz (Banó-Szabó, 68.), Nagy G., Aliji - Lanzafame, Moutari (Cipf, 87.)
Újpest: Banai - Pauljevic, Heris, Ristevski, Burekovic - Sankovic - Onovo, Nwobodo, Zsótér, Bjarnason (Simon, a szünetben) - Feczesin
sárga lap: Nagy G. (44.), Banó-Szabó (93.), illetve Nwobodo (43.), Burekovic (46.)