Ismét az élre állt az Inter az olasz bajnokságban – Videó

2019.12.15. 22:54

Az olasz élvonal 16. fordulójának záró összecsapása előtt az volt a kérdés, hogy a Juventus 3-1-s győzelmét követően az Inter vissza tudja-e venni első helyét a tabellán. A Fiorentina elleni idegenbeli találkozón a vendégek szerezték meg a vezetést a 9. percben, azonban a hazaiak nem adták fel a küzdelmet és a mérkőzés hosszabbításában a csereként beállt Vlahovic kiegyenlített. Az Inter a döntetlennel is vezeti a bajnokságot, igaz, ugyanannyi pontja van, mint a második Juventusnak.

Alig 9 percet kellett várni a találkozó első góljára a Fiorentina stadionjában. A vendégek Valero góljával szerezték meg a vezetést, és 1-0 után sem álltak be védekezni. A hazaiak mindent megtettek az egalizálásért és az 59. percben csereként beállt Vlahovic a ráadás második percében kiegyenlített. Az Inter a döntetlennel is vezeti a bajnokságot, igaz, ugyanannyi pontja van, mint a második Juventusnak. A Fiorentina ezzel zsinórban négy elveszített mérkőzés után szerzett újra pontot a Serie A-ban, de még így is jelenleg mindössze négy pont választja el a kiesőzónától.
Valero gólja a 9. percben (0-1)

Vlahovic egyenlítő találata a 92. percben (1-1)