Courtois fejese után szerzett gólt a Real Madrid

2019.12.15. 22:58

A spanyol bajnokság vasárnap esti meccsén a Valencia a Real Madridot fogadta. A két csapat meccsén 1-1-es döntetlen született, így a Real nem tudta kihasználni a Barcelona szombati botlását (2-2 a Real Sociedad ellen).

Zinedine Zidane csapata abban a tudatban léphetett pályára Valenciában, hogy egy győzelemmel átvehette volna a vezetést a Barcelonától.

A várt rohamok elmaradtak, Karim Benzemának voltak lehetőségei, de Thibaut Courtois-nak is volt dolga az első félidőben.

A második félidőben a kaput sem sikerült eltalálnia a madridiaknak a rendes játékidőben, hiába állt be a hajrára Gareth Bale és Vinícius Jr., majd Luka Jovic is.

A 78. percben aztán jött a hidegzuhany, Carlos Soler érkezett középen üresen egy labdaszerzést követően és a madridi kapuba lőtt. Ez volt a spanyol játékos első gólja ebben a bajnokságban.

Jovic a hosszabbításban lőtt egy lesgólt, majd a 95. percben szögletet végezhetett el a Real. Courtois is előre ment fejelni, sikerült is neki, de Domenech védett, majd Benzema elé került a labda, aki a meccs szinte utolsó megmozdulásával egyenlített.

Szerdán el Cásicót, Barcelona-Real Madrid meccset rendeznek majd a bajnokságban.