Hazai pályán botlott a Manchester United, Mourinhóék előztek

fbl Horizontal
Manchester United's English striker Mason Greenwood (R) celebrates scoring their first goal to equalise 1-1 during the English Premier League football match between Manchester United and Everton at Old Trafford in Manchester, north west England, on December 15, 2019. (Photo by Oli SCARFF / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Manchester United a City és a Tottenham elleni győztes rangadók után az Evertont fogadta és kisebb meglepetésre Ole Gunnar Solskjaer csapata nem tudott nyerni.

A Manchester United a városi derbi és a Tottenham elleni győzelmek után az ideiglenesen Duncan Ferguson által vezetett Evertont fogadta.

Hiába volt több helyzete a manchesteri csapatnak, az első félidőben az Everton szerzett vezetést. Egy szöglet után hiába pofozták meg David De Geát, aki emiatt nem érte el a labdát, a VAR utólag sem avatkozott közbe, és miután Victor Lindelöfről a saját kapujába pattant a labda, előnybe került az Everton.

A második félidőben is próbálkozott a Manchester United, gólt szerezni a hét közben az Európa-ligában duplázó tinicsatár, Mason Greenwood tudott, aki csereként állt be. Greenwood már hetedik gólját szerezte ebben az idényben.

Az Everton menedzsere, Duncan Ferguson érdekeset húzott a hajrában, a 70. percben beküldött Moise Keant a 88. percben már le is hozta, mindenesetre eddig nagyon megy vele az Everton, a Chelsea elleni 3-1-es sikert követően 1-1-et ért el az Old Traffordon.

A José Mourinho vezette Tottenham sokáig döntetlenre állt a Wolves otthonában, de Vertonghen 91. percben szerzett góljával 2-1-re nyert a Spurs, ezzel meg is előzte a Manchester United csapatát és feljött az ötödik helyre.