Mourinhóék nem bírtak másodosztályú ellenfelükkel az FA-kupában

775448952 Horizontal
Tottenham Hotspur's Portuguese head coach Jose Mourinho gestures on the touchline during the English FA cup third round football match between Middlesbrough and Tottenham Hotspur at the Riverside Stadium in Middlesbrough, north-east England on January 5, 2020. - The game finished 1-1. (Photo by Lindsey Parnaby / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Meglepetésre nem tudta legyőzni a másodosztályú Middlesbrough-t a Tottenham Hotspur az FA-kupa harmadik fordulójában, így újrajátszás dönt majd a továbbjutásról.

José Mourinho csapata az első félidőben óriási fölényben játszott, de a Boro előtt adódott a legnagyobb helyzet, gólt azonban egyik alakulat sem tudott lőni.
Az 50. percben meglepetésre a hazai csapat szerzett vezetést, Saville remek kiugratásával Fletchernek „csak" be kellett gyalogolnia.

Bő tíz perccel később jött a válasz, Aurier tökéletes jobb oldali beadását Lucas Moura fejelte be.
Hiába egykapuzott szinte ezután a Tottenham, nem sikerült megszereznie a győztes gólt, így újrajátszás vár a két csapatra, de ezúttal már a Spurs otthonában.

Nem szenvedett ennyire a másik londoni óriás, a Chelsea, amely a 33. percben 2-0-ra vezetett Hudson-Odoi és Barkley góljaival a szintén másodosztályú Notthingham ellen, amelynek momentuma sem igazán volt a Stamford Bridge-en.