Sorra lőtte a gólokat a Manchester United, magabiztosan nyert a Chelsea a Premier League-ben – videó

Manchester uinted
Manchester United's English striker Marcus Rashford celebrates with teammates after scoring their third goal during the English Premier League football match between Manchester United and Newcastle United at Old Trafford in Manchester, north west England, on December 26, 2019. (Photo by Paul ELLIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Tíz csapat lépett pályára a Premier League (PL) 22. fordulójának szombat késő délutáni programjában. A Manchester United négy gólt lőtt otthon a Norwich ellen, többek között Rashford duplájának is köszönhetően. A Chelsea magabiztos játékkal 3-0-ra verte a Burnley együttesét hazai környezetben, az Everton 1-0-ra győzött a Brightonnal szemben, a Wolves 1-1-es döntetlent ért el a Newcastle elleni találkozón. A forduló meglepetését a bajnokságban második helyen álló Leicester okozta, miután otthon 2-1-re kikapott a Southamptontól.

Szombat 16.00-tól öt párosítással folytatódott a PL 22. fordulója. A Manchester United az Old Traffordon fogadta a Norwichot és már az első félidő derekán megszerezte a vezetést Rashfordnak köszönhetően. Az 1-0-s szünet után a második 45 percben rákapcsoltak a hazaiak és még három gólt lőttek a vendégeknek, így rendkívül simán, 4-0-ra nyerték a találkozót.

A Chelsea – Burnley mérkőzésen a hazai csapat az első félidő második felében alig 10 perc alatt kétszer is betalált, majd a második játékrész negyedik percében ismét, ezzel alig 50 percet követően már 3-0-ra vezetett. Több gól már nem esett a meccsen, így a Chelsea magabiztosan őrzi negyedik helyét a tabellán.

A forduló legnagyobb meglepetését a bajnokságban jelenleg második helyen álló Leicester okozta, miután hazai pályán 2-1-re kikapott a tabella hátsó felében tanyázó Southamptontól. A Rókák a 90. percben ugyan egyenlítettek, de a bíró néhány perc videobírós elemzés után arra jutott, hogy a felvételek alapján les előzte meg a gólt, így érvénytelenítette a találatot, maradt a 2-1.
A középcsapatok csatáiban az Everton 1-0-ra győzött a Brighton ellen, míg a Wolves hátrányból egyenlítve mentett pontot a Newcastle ellen.