Továbbra is megállíthatatlan a Liverpool a Premier League-ben - videó

2020.01.23. 22:58

Az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának záró mérkőzésén a listavezető Liverpool 2-1-re legyőzte a Wolverhampton Wanderers csapatát a Molineux stadionban. Jürgen Klopp együttese így továbbra is veretlenül, 16 pont előnnyel vezeti a tabellát a címvédő Manchester City előtt, ráadásul egy meccsel kevesebbet játszott.

A Wolverhampton egyelőre jó idényt fut, a találkozó előtt a hatodik volt, 23 bajnokin nyolc győzelem, 10 döntetlen és öt vereség a mérlege, és hazai pályán többek között a címvédő City-t is legyőzte. A Liverpool december 29-én 1-0-ra verte a Wolvest az Anfield Roadon, és csütörtökön sem kapott ki, így tovább nyújtja a klubrekordot jelentő, 39 meccses veretlenségi sorozatát, immár 40 találkozóra. Ezzel az ötödik angol csapat lett, amelyik ilyen hosszú ideig nem talált legyőzőre.

A találkozónak Jürgen Klopp csapata volt az esélyese, amely a legutóbbi nyolc Premier League (PL) mérkőzését úgy nyerte meg, hogy még csak gólt sem kapott. A vörösök alaposan bekezdtek, ugyanis a 8. percben Trent Alexander-Arnold szöglete után a csapatkapitány Jordan Henderson fejelt gólt.

Az angol válogatott védőnek ez volt a hatodik gólpassza a PL idei kiírásában rögzített helyzetből, amivel vezeti ezt a listát nemcsak Angliában, hanem a top öt bajnokságban is.

A 11. percben egyenlíthetett volna a Wolves. Ruben Neves középre ívelésére Matt Doherty robbant be, de hét méterről a kapu mellé fejelt.

A folytatásban a Liverpool irányította a játékot, bár komoly helyzetet nem tudott kidolgozni a szünetig. A 33. percben sérülés miatt le kellett cserélni az év legjobb afrikai játékosának megválasztott Sadio Manét, a helyére a Salzburgtól igazolt japán támadó, Takumi Minamino érkezett.

A második félidőt a vendégek kezdték jobban, a 47. percben Traore saját tizenhatosánál vesztett labdát, Szalah csapott le a lehetőségre és lőtt, de Rui Patricio szögletre mentett. Négy perccel később a hazaiak a saját kapujuktól felépített akció során értek fel az ellenfél tizenhatosának vonalához. Traore jobb oldali beadása után jól érkezett Jimenez és fejesével 1-1-re módosította az eredményt. Ez a találat azt jelentette, hogy 763 percet követően kapott gólt a Liverpool.

A Wolves magára talált az egyenlítés után, a 65. percben már Alissonnak kellett bravúrt bemutatni Traore erős lövését követően. Három perccel később az első találat szerzője, Jimenez mehetett egy az egyben a liverpooli kapussal szemben, de ezúttal utóbbi nyerte kettejük párharcát, így maradt az 1-1. A következő nagy helyzetig a 82. percig kellett várni, ekkor a vendégektől Firmino lépett ki és közelről lőhetett kapura, de Rui Patricio ekkor még a helyén volt. Két perccel később azonban már mattolták a hazai védelmet, Firmino egy szép Henderson passzot követően bombázott a kapuba.

A 92. perc végén a hazaiak előtt még volt egy lehetőség az egyenlítésre, de végül még kaput sem talált a próbálkozásuk.