Önfeláldozó kapusa mentette meg a 70 méteres öngóltól a Lyont - videó

- Horizontal
Lyon's Portuguese goalkeeper Anthony Lopes holds the ball during the French Cup football match between Nantes (FCN) and Olympique Lyonnais (OL) at the Beaujoire stadium in Nantes, on January 18, 2020. (Photo by LOIC VENANCE / AFP)
Az Olympique Lyon 1-1-es döntetlent játszott vasárnap otthon a Strasbourggal, és nem sokon múlt, hogy a hazai csapat minden idők egyik legnagyobb öngólját rúgja.

A nem éppen fennállása legjobb idényét futó, a Ligue 1-ben csak a 11. Olympique Lyon a hetedik helyezett Strasbourgot fogadta, és egy győzelemmel akár három helyet is előre léphettek volna. Az OL ennek megfelelően mindent megtett a gólszerzésért, de az talán túlzás volt, hogy a hazai játékosok válogatás nélkül lőttek minden kapura. A negyedik percben csak Anthony Lopes kapus önfeláldozó igyekezete és bravúrja mentette meg őket attól, hogy a strasbourgi térfél közepéről haza adott labdából (ön)gólt kapjanak.

A találkozó vége 1-1 lett, miután Bertrand Traoré vezető gólját még a szünet előtt kiegyenlítette Lucien Zohi.