Kikapott Mezőkövesden a címvédő Ferencváros

NAGY Tamás; NAGY Dániel
Mezőkövesd, 2020. február 12. A mezőkövesdi Nagy Dániel (k) és a kaposvári Nagy Tamás (j) a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében játszott Mezőkövesd Zsóry FC-Kaposvári Rákóczi FC labdarúgó mérkőzésen 2020. február 12-én Mezőkövesden. Mezőkövesd Zsóry FC-Kaposvári Rákóczi FC 2-1. MTI/Vajda János
A Ferencváros kikapott a forduló rangadóján, a harmadik helyezett Mezőkövesd otthonában. Szergej Rebrov csapata meglepően sima vereséget szenvedett, de a vesztett pontokat tekintve így is kilenc pont a zöld-fehérek előnye a tabellán.

A meccs elejétől sokkal aktívabb volt a Mezőkövesd ellenfelénél, Dibusz Dénesnek már az első percekben akadt dolga. A 11. percben már vezetett is a Kövesd, egy szabadrúgás után Alekszandr Karnyicki előzte meg Heistert, és kapásból a kapuba lőtt.

A 29. percben már kettővel vezetett a hazai csapat, Dibusz passzára csapott le Dino Besirovi, és szép mozdulattal emelte át a hibázó kapust.

Nem volt megállás, a hazai pressing újra egy eladott labdát jelentett a zöld-fehér védelem részéről, majd egy gyönyörű akció végén Cseri Tamás is gólt szerzett.

A második félidőben sem lehetett érezni a Ferencvárosban az átütő erőt, Tokmacnak és Isaelnek akadtak kisebb lehetőségeik, de nem forgott veszélyben Szappanos kapuja.

Rebrov a meccs vége felé beküldte Szihnyevicset, Varga Rolandot is, de nem forgott veszélyben gyakorlatilag egy percig sem a hazai siker.

A címvédő és listavezető FTC másodszor kapott ki a mostani bajnokságban, ezt megelőzően augusztus 25-én a Puskás Akadémia vendégeként szenvedett vereséget.

A Mezőkövesd sikere kicsit összébb rántotta az első három helyezettet, de a Fradinak továbbra is kettővel kevesebb lejátszott mérkőzése van a többieknél.

Mezőkövesd Zsóry FC-Ferencvárosi TC 3-0 (3-0)
Mezőkövesd, 4140 néző, v: Iványi
gólszerzők: Karnyicki (12.), Besirovic (29.), Cseri (35.)
sárga lap: Farkas (9.), Berecz (22.), illetve Isael (24.), Heister (55.), Sigér (64.)

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Guzmics (Neszterov, 90.), Pillár, Silye - Karnyicki, Besirovic - Nagy D. (Jurina, 72.), Berecz, Cseri - Zivzivadze (Takács T., 85.)

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Otigba, Heister - Sigér (Lodico, 81.), Vécsei (Szihnyevics, 58.), Haratin - Zubkov (Varga R., 77.), Isael, Nguen

Nikolics büntetőt rontott, Petrjak mesterhármasával nyert a Fehérvár

Az NB I 22. fordulójában a MOL Fehérvár FC 4-1-ra nyert a Zalaegerszeg ellen. Nikolics Nemanja büntetőt rontott, Ivan Petrjak három gólt szerzett. A Budapest Honvéd-Puksás Akadémia meccsen Davide Lanzafame előbb büntetőt rontott, majd egy másik tizenegyesből gólt szerzett, a vége 1-1 lett azon a meccsen.