Legyőzhetetlen a Liverpool, lassan három éve nem kapott ki otthon - videó

2020.02.24. 22:54

A Premier League (PL) 27. fordulójának utolsó mérkőzésén a bajnokságot a találkozó előtt 19 ponttal vezető Liverpool fogadta hazai pályán a 2019/2020-as szezonban a kiesés ellen küzdő West Hamet. Jürgen Klopp csapata végül 3-2-re nyert, így már 44 meccs óta nem talált legyőzőre a PL-ben, és csak négy mérkőzést kell megnyernie ahhoz, hogy elhódítsa a bajnoki címet. Ez volt a Liverpool 18. PL-győzelme zsinórban és hazai pályán pedig az egymás utáni 21. sikere, ami rekordbeállítás a liverpooli klubnál.

A hazaiak kezdték jobban az összecsapást, a kilencedik percben Georginio Wijnaldum fejelt a vendégek kapujába. Ez volt a Liverpool 14. olyan gólja, amelyet fejjel szereztek a játékosai az idei szezonban, ami a legtöbb a bajnokság csapatai között.

Pontosan 174 másodperc kellett a West Hamnek ahhoz, hogy egy szögletet követően Issa Diop egalizálja az eredményt.

1-1 után a hazaiak nagyobb nyomást helyeztek a vendégekre. Szalah életerős lövését a vendég kapus tolta ki szögletre, majd a félidő végén Virgil van Dijk fejesénél már a kapufa volt a West Ham segítségére, így maradt a szünetre a döntetlen eredmény.

A második felvonás a vendégeknek nem kezdődött jól, alig két perccel a kezdősípszót követően Tomas Soucek sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, így pályára lépett Pablo Fornals. A 24 éves labdarúgó kiválóan szállt be a meccsbe, alig hét perccel a beállását követően teljesen üresen találta egy jó passz a liverpooli tizenhatoson belül. Fornals pedig nem hezitált, belőtte a West Ham második gólját, megfordítva az állást. A Liverpool ezzel alig egy óra alatt több gólt kapott, mint az ezt megelőző 11 PL-mérkőzésen összesen.

Hamar felocsúdott a sokkból a Liverpool és óriási energiákat mozgósított az egyenlítésért. Kevesebb, mint negyedóra kellett a második hazai találathoz, egy szép támadás végén Szalah 15 méterről lőtt kapura. Elsőre foghatónak tűnt a történet, azonban Lukasz Fabianski mellényúlt a labdának, és a lábai között a hálóban kötött ki.

A döntetlennel nem elégedtek meg a hazaiak, továbbra is egyik támadást vezették a másik után. A West Ham hősiesen védekezett, de a 81. percben Sadio Mané belőtte csapata harmadik gólját, ezzel 1-0 után ismét a Liverpool vezetett, most már 3-2-re. Néhány perccel később a szenegáli csatár ismét betalált, de ekkor teljesen jogosan, lesállás miatt érvénytelenítette a játékvezető a negyedik liverpooli gólt.

A 88. percben a West Hamnek megvolt a lehetősége az egyenlítésre, de Alisson a helyén volt, így nem lett belőle nagyobb veszély. Jürgen Klopp együttese egy fordulatos, izgalmas összecsapáson gyűjtötte be ismét a három pontot.