Gulácsi kapott gól nélkül élte túl a Tottenham elleni BL-csatát

Gulácsi Péter
Leipzig's Hungarian goalkeeper Peter Gulacsi celebrates after the UEFA Champions League Group G football match RB Leipzig vs Zenit St Petersburg in Leipzig, eastern Germany, on October 23, 2019. (Photo by John MACDOUGALL / AFP)
A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek első két visszavágóján a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig hazai pályán a vártnál simábban, 3-0-ra verte a Tottenhamet, így 4-0-s összesítéssel jutott a legjobb nyolc közé. Az Atalanta a hazai 4-1-es győzelme után idegenben, zárt kapuk mögött is négyet rúgott a Valenciának, így története során a német együtteshez hasonlóan szintén először jutott a BL negyeddöntőjébe. Jöjjenek a főszereplők nyilatkozatai.

- nyilatkozta a magyar válogatott kapusa, Gulácsi Péter a Nemzeti Sportnak a vegyeszónában, majd így folytatta. "A második félidőt kicsit enerváltan kezdtük, de végül kérdés sem férhetett a győzelmünkhöz. Nagyon fontos volt az első gólunk,

az idegenbeli 1-0 győzelem csalóka volt, viszont miután az első helyzetből rögtön betaláltunk, megnyugodott a csapat.

Okosabban játszottuk, megtaláltuk a réseket a Tottenham védelme és a középpályássora mögött. Boldogok vagyunk, hogy búcsúztattuk a tavalyi döntőst, méghozzá megérdemelten."

Gulácsi Péter és az RB Leipzig története során először jutott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé Forrás: AFP/John Macdougall

Természetesen a hazaiak edzője, Julian Nagelsmann is elégedetten értékelt.

Londonban jobban kontrolláltuk a meccset, annak ellenére, hogy ott csak egy góllal nyertünk. Ma több labdát is elszórtunk a mezőnyben, de szerencsére hátul mindig tudtunk javítani, és

annak ellenére, hogy tapasztalatlan csapat vagyunk a Bajnokok Ligájában, végig éretten futballoztunk,

amiért mindenkit megillet a dicséret."

A német szakember a folytatásról is beszélt. "Fiatalok vagyunk, rutin nélkül a sorozat ezen szakaszában, de

már a nyolcaddöntőben is azt a lipcsei focit mutattuk be, amit a szurkolóink megszokhattak tőlünk,

és biztosíthatom őket, ez a negyeddöntőben sem lesz másként, akármelyik együttest is kapjuk a legjobb nyolc között. Hogy kivel játszanék szívesen? Teljesen mindegy, csak magunkkal foglalkozunk és a saját stílusunkat képviseljük majd, riválistól függetlenül.

Az RB Leipzig védője, Angelino viszont konkrétumokról is beszélt. "Megdolgoztunk ezért a sikerért, amely nemcsak a miénk, játékosoké, hanem a szurkolóké is, eggyé váltunk velük ebben a párharcban. Remélem, a negyeddöntőben is hasonló örömök várnak ránk, ahol

természetesen a Manchester City ellen szeretnék pályára lépni,

nagy presztízscsata lenne mindannyiunk számára."

Na igen, de leginkább alighanem

az argentin védőnek lenne az, aki éppen Pep Guardiola alakulatától került kölcsönben a Lipcséhez.

Lipcsei öröm: Julian Nagelsmann csapata ott van a negyeddöntőben Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Hendrik Schmidt

A vendégek edzője, José Mourinho nem keresett kifogásokat. "Pozitívan álltunk a visszavágóhoz, jó volt a hangulat, és a fiúk elhitték, hogy meg tudják fordítani a párharcot.

Sajnos az első félidő elején komoly hibákat követtünk el, ezeket pedig a hazai csapat gólokkal büntette, így gyakorlatilag megpecsételték a sorsunkat.

Rendkívül nehéz volt utána ellenük játszani, fizikálisan nagyszerű futballisták alkotják a keretüket, intenzív volt a középpályás játékuk, és villámgyors támadásokat vezettek."

A Tottenham jelenleg a nyolcadik helyen áll a bajnokságban, így jövőre szinte biztosan nem lesz érdekelt a Bajnokok Ligájában, de az Európa-liga szereplésért is nagyot kell küzdenie.

Hasonlóban reménykedem én is, és bízom a játékosaimban, egyikükre sem haragszom, és

nem tudom őket felelősségre vonni a kiesés miatt"

- zárta gondolatait a portugál menedzser.

A Tottenham és José Mourinho búcsúzott a Bajnokok Ligájától - nagy kérdés, hogy a londoni alakulat legközelebb mikor tér majd vissza a BL-be Forrás: AFP/Ronny Hartmann

A londoniak sztárjának, Dele Allinak a szavai egybecsengtek Mourinhóéval. "Megvolt a taktikánk, ami sikerre vezethetett volna attól függetlenül, hogy elveszítettük az odavágót, de a hitünk végül nem párosult azzal a teljesítménnyel, amire szükségünk lett volna. Óriási csalódás a kiesés, főleg, hogy gyakorlatilag esélyünk sem volt a továbbjutásra.

Nem bújhatunk a sérülések és a kulcsemberek hiánya mögé, mi a Tottenham vagyunk, tele minőségi játékosokkal a pályán és a keretben. Utóbbi kettőt azonban ebben a párharcban nem tudtuk megmutatni."

Szavazzon!

Meddig menetelhetnek Gulácsi Péterék az idei BL-szezonban?

Ilicic okozta a Valencia vesztét

A nyolcaddöntők első meccsei után talán

az Atalanta várhatta legkedvezőbb helyzetből a maga visszavágóját, hiszen hazai pályán 4-1-re verte a Valenciát.

A koronavírus-járvány terjedése miatt Spanyolországban zárt kapuk mögött találkoztak riválisukkal, a bergámóiakat azonban semmi nem zavarta meg. Újra négy gólt lőttek, ráadásul mindet Josip Ilicic, így még a három bekapott találat is belefért, és 8-4-es összesítéssel jutottak a legjobb nyolc közé.

"Mindig magamra koncentrálok, és arra, mit kell tennem a pályán - nem foglalkozom az aktuális ellenféllel.

- mondta a meccs embere, a mesternégyest szerző Josip Ilicic, majd így folytatta. "

Most már nem lehet meglepetéscsapatnak nevezni minket,

gyakorlatilag másfél év óta bizonyítjuk, hogy a bajnokságban és Európában is oda kell figyelni ránk. De természetesen szó sincs arról, hogy megelégednénk a jelenlegi helyzettel, éhesek vagyunk a sikerre."

Josip Ilicic lőtte az Atalanta mind a négy gólját Valenciában Forrás: AFP/-

A bergámóiak mestere, Gian Piero Gasperini így értékelt. "A korai büntető - amely teljesen jogos volt - nagyban megkönnyítette a helyzetünket. Ennek ellenére az első félidőben nem játszottunk jól, szenvedtünk, ám a második játékrészben sokkal jobbak voltunk. Soha nem könnyű a Valencia ellen játszani, de

remek dolgokat csináltunk a pályán, és az első meccs eredményétől függetlenül szerettünk volna győzni a visszavágón is. Örülök, hogy sikerült."

Az Atalanta lehengerlő támadójátékáról így vélekedett a rutinos szakember.

A Valencia helyzetét nagyban befolyásolta, sőt a sorsát is megpecsételte, hogy

sérülés és eltiltás miatt gyakorlatilag egy komplett védelemnyi játékos hiányzott Albert Celades csapatából:

Cristiano Piccini, Ezequiel Garay, Eliaquim Mangala, Jaume Costa és Gabriel sem léphetett pályára.

Az Atalanta meggyőző játékkal, kettős győzelemmel jutott negyeddöntőbe a Valencia ellen Forrás: AFP/-

Ez persze semmit nem von le az olasz együttes sikerének értékéből, amelynek csapatkapitánya, Alejandro "Papu" Gómez is elismerően beszélt.

méghozzá teljesen megérdemelten, a kettős győzelmet és a 8-4-es összesítést aligha kell magyarázni. A szakmai stáb általában remek taktikát dolgoz ki az aktuális mérkőzéseinkre, amelyhez megvannak a megfelelő emberek -

ezúttal is remekül működött a stratégiánk."

Szavazzon!

Meddig juthat az Atalanta a BL-ben?

Hosszabbítás

Végül megszokott módon jöjjenek a játéknap statisztikai érdekességei:

• Gulácsi Péter az RB Leipzig kapusaként 50. mérkőzését játszotta le kapott gól nélkül
  • Gulácsinak köszönhetően 2007 után először lesz újra magyar játékos a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, akkor Fehér Csaba a Liverpool elleni párharc mindkét találkozóján pályára lépett
  • Timo Werner 150. meccsét játszotta az RB Leipzig színeiben a Tottenham elleni BL-nyolcaddöntő visszavágóján
  • Josip Ilicic mindössze a harmadik játékos a BL történetében, aki egy oda-visszavágós párharcban legalább öt gólt szerzett - ez a bravúr korábban csupán Lionel Messinek és Cristiano Ronaldónak sikerült
  • a szlovén középpályás 32 évesen és 41 naposan a Bajnokok Ligája legidősebb játékosa lett, aki idegenben szerzett legalább három gólt
  • a Valencia támadója, Kevin Gameiro az első játékos, aki három spanyol csapat csatáraként is gólt lőtt a BL-ben, korábban a Sevilla és az Atlético Madrid mezében is betalált
  • José Mourinho az RB Leipzig elleni 3-0-s vereséget megelőzően mindössze egyszer kapott ki a Bajnokok Ligájában három góllal, a Real Madrid mestereként szintén egy német alakulat, a Borussia Dortmund verte 4-1-re aktuális csapatát
  • a portugál menedzser minden sorozatot figyelembe véve hat mérkőzés óta nyeretlen (4 vereség, 2 döntetlen), ilyen negatív sorozatot még soha nem produkált egyetlen csapatával sem eddigi karrierjében (935 meccs)
  • és még egy negatív mutatót Mourinhóval és a Tottenhammel kapcsolatban: minden sorozatot figyelembe véve az angol élvonalbeli csapatok közül csak az Aston Villa kapott több gólt (42), mint a Spurs (37), amióta a portugált 2019. november 23-án kinevezték
  • Emil Forsberg 27 másodperccel becserélése után szerzett gólt a Tottenham ellen, ezzel azonban "csak" harmadik az örökranglistán Yevhen Konoplyanka (17 mp) és Valère Germain (23) mögött
  • Julian Nagelsmann a valaha volt legfiatalabb edző a Bajnokok Ligája történetében, aki a legjobb nyolc közé vezette csapatát: a lipcseiek trénere 32 évesen és 231 naposan hajtotta végre a bravúrt
  • az RB Leipzig a Bayern, a Dortmund, a Leverkusen, a Kaiserslautern, a Schalke és a Wolfsburg után a hetedik német csapat, amely eljutott a BL negyeddöntőjébe, egyedül Anglia és Spanyolország előzi meg ebben az összevetésben Németországot 8-8 különböző csapattal
  • Marcel Sabitzer vezető gólja már a 6. volt ebben a szezonban az osztrák középpályástól a 16-oson kívülről, ennél többet csak Lionel Messi szerzett az öt európai topligás játékosok közül, szám szerint nyolcat

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében szerdán is két visszavágót rendeznek:

a címvédő Liverpool az Anfiled Roadon próbálja meg ledolgozni 1-0-s hátrányát az Atlético Madrid ellen, a Borussia Dortmund pedig 2-1-es előnnyel utazhat Párizsba.

A németek PSG elleni párharca a koronavírus miatt a valenciai meccshez hasonlóan zárt kapus lesz.