Óriási kapushiba és Fradi-győzelem a zárt kapus NB I-es fordulóban - videó

2020.03.14. 18:57

A címvédő és listavezető Ferencváros hazai pályán 5-0-ra legyőzte a tabellán utolsó, és egyre kilátástalanabb helyzetbe kerülő Kaposvárt. A somogyiak gondjait csak növeli, hogy a közvetlenül előttük álló ZTE meglepetésre 3-0-ra győzni tudott Debrecenben, ahogy a Kisvárda is idegenben győzte le a Honvédot, méghozzá 5-1-re.

Ferencváros–Kaposvár

A listavezető, de tetemes előnyéből az előző öt furdolóban két döntetlennel (a Honvéd és a ZTE ellen) és egy vereséggel (Mezőkövesden) hét pontot leadó Ferencváros a már biztos kiesőnek tekinthető, sereghajtó Kaposvárt fogadta a Groupama arénában, ahol utoljára 2017. április 15-én kapott ki (1-2 a Vasas ellen), azóta pedig 48 bajnoki mérkőzést nyert meg hazai pályán.

A várakozásoknak megfelelően a Ferencváros a kezdő sípszótól támadólag lépett fel, és az ötödik perctől kezdve egyre gyakrabban adott munkát a vendégek kapusának, Slakta Balázsnak. A saját térfelére visszahúzódó Rákóczi játékosai alig-alig találkoztak a labdával, ha pedig ez mégis megtörtént, nem tudtak támadást építeni. Ez tulajdonképpen a Fradinak sem sikerült, meg a vendégek igen szervezetten védekeztek, egészen a 38. percig, amikor Zubkov adott remek labdát Bolinak, a hazaiak támadója pedig nyolc méterről a rövid felső sarokba bombázott.

Az 50. percben az első kaput eltaláló kaposvári lövést is feljegyezhettük, miközben a címvédő sorra rughatta a szögleteket. Az 58. percben eldőlni látszott a mérkőzés, miután Zubkov újabb remek passzát - ezúttal egy jó húszméteres beadást - Isael váltott gólra.

A vendégeknek ezt követően sem igen voltak momentumai, sőt a 73. percben a 75. ferencvárosi meccsén pályára lépő Miha Blazic is megszerezte tizedik gólját – Slakta kapus hathatós közreműködésével.

A lefújás előtt nem sokkal Varga Roland tette kiütésessé a Fradi győzelmét, aki Szihnyevics beadását passzolta közelről a kapuba. Majd a ráadás perceiben Tokmac önzetlen passzából szezonbeli harmadik dupláját is megszerezte Varga, ami egyúttal azt is jelentette, hogy a szezonbeli legnagyobb különbségű győzelmét aratta az FTC.

Eredmény:
Ferencváros–Kaposvári Rákóczi FC 5-0 (1-0)
Groupama Aréna, zárt kapuk mögött, v.: Solymosi
gólszerzők: Boli 38., Isael 58., Blazic 73., Varga R. 85., 92.
sárga lap: Otigba 48., illetve Nagy K. 90.
Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Otigba, Heister - Haratin, Sigér - Zubkov (Varga R., 81.), Isael (Vécsei, 84.), Nguen - Boli (Szihnyevics, 81.)
Kaposvár: Slakta - Vachtler, Ur, Szabó A., Fodor - Pintér, Hegedűs (Nagy R., 65.), Szakály A. (Nagy J., a szünetben), Borbély, Nagy K. - Ádám (Balázs Zs., 70.)

Mezőkövesd–PAFC

Nem túlzás kijelenteni, hogy a bronzéremről volt hivatott dönteni a forduló előtt harmadik helyen álló Mezőkövesd, és a borsodikat üldöző Puskás Akadémia találkozója. A két csapat a Magyar Kupában, és szoros csatában, az idegenben elért 1-1-nek köszönhetően 2-1-es összesítéssel jutottak a kövesdiek a legjobb négy közé. Ezúttal a PAFC kezdett aktívabban, a hazaiak csak jó tiz perc után jutottak el először a vendég kapu közelébe. A félidő közepén a hazaiak kapusnak, Szappanos Péternek kellett kétszer is bravúrt bemutatnia, de Berecz Zsombornak is volt egy lövése hazai részről. Félóra elteltével Karnyicki ért kézzel a labdába a tizenhatoson belül, de Erdős József játékvezető nem ítélt büntetőt a vendégek javára.

Fordulás után is a PAFC volt aktívabb, különösen a Slagveer, Gyurcsó Ádám kettős volt életes. Ezt követően a játékosok leginkább egymást rugdosták, helyzetet alig-alig láthattak a cserepadon ülő társak, ha mégis, akkor Szappanos bravúros védéseinek tapsolhattak – legalábbis a hazaiak. Mindezek ellenére a 84. percben a hazaiak csatárának, Zivzivadzének a lábában volt a győztes gól, de Deutsch Bence az utolsó pillanatban menteni tudott, így nem született gól a mérkőzésen.

Eredmény:
Mezőkövesd–Puskás Akadémia FC (0-0)
Mezőkövesd, zárt kapuk mögött, v: Erdős
sárga lap: Eperjesi 80., illetve Vanecek 55.
Mezőkövesd: Szappanos - Farkas, Pillár, Karnyickij, Vadnai - Cseri (Vajda, 67.), Meszhi, Berecz, Besirovic (Nagy, 67.) - Zivzivadze, Jurina (Eperjesi, 78.)
Puskás Akadémia: Hegedüs (Tóth, 40.)- Radics, Szolnoki, Hadzsiev, Deutsch - Favorov, Urblik, Plsek - Slagveer, Vanecek, Gyurcsó (Sós, 72.)

Honvéd–Kisvárda

A Honvéd ezúttal is az MTK pályáján, azaz az Új Hidegkuti Nándor Stadionban fogadta ellenfelét, ezúttal a Kisvárdát. A fővárosiak kispadja mellett már ott állt az olasz vezetőedző, Giuseppe Sannino, aki hazájából visszatérve önkénte karanténban töltött két hetet.

Az els nagy lehetőségre az első félidő közepéig kellett várni, akkor előbb Kamber lőtt a kapu mellé óriási ziccerben, majd Tujvel tolta a kapu fölé Bumba fejesét. A játékrész utolsó perceiben nagyot fordult a világ: előbb Sassá talált be közelről, majd Lucas duplázta meg a vendégek előnyét egy 25 méteres bombával.

A második félidőt a Honvéd láthatóan a szépítés szándékával kezdte, és nem is kellett sokáig várni a hazai gólra: Protic volt szabálytalan Lanzafaméval szemben a 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig biztos lábbal értékesítette az olasz csatár. Sokáig azonban nem örülhettek a fővárosiak, mert tíz perccel később már újra két gól volt a vendégek előnye.

A hajrában pedig két újabb góllal valósággal padlóra küldte a szabolcsi csapat a Honvédot.

Eredmény:
Honvéd–Kisvárda 1-5 (0-2)
Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk mögött, v.: Vad II
gólszerzők: Lanzafame 52. (tizenegyesből), illetve Oliveira 43., Marcolini 44., Rubus 62., Cukalasz 76., Gosztonyi 83.
sárga lap:
Uzoma 58., Kamber 59., Lanzafame 90., illetve Protic 51., Melnyik 57.
Honvéd: Tujvel - Batik, Kamber, Lovric - Mezgrani (Ikenne-King, 49.), Nagy G., Uzoma (Moutari, 66.), Gazdag, Aliji - Lanzafame, Mayron (Ugrai, 73.)
Kisvárda: Dombó - Melnyik, Cukalasz (Simovic, 80.), Rubus, Protic - Ene, Karaszjuk - Fernando Viana (Tischler, 84.), Marcolini, Bumba - Oliveira (Gosztonyi, 74.)

DVSC–ZTE

A DVSC augusztusban egy izgalmas mérkőzésen nyert 3-2-re a ZTE ellen. Az újonc vendégek egy győzelemmel, valamint a Paks, vagy az Újpest, illetve a Kisvárda egyidejű vereségével akár a nyolcadik helyre is felkapaszkodhattak volna, ami a kieső helyen töltött hónapok után mindenképpen felüdülés lett volna. A 28. percben Bobál Gergely törhetett egyedül kapura, de ziccerben mellé gurított. Két perccel később azonban már nem hibázott: Stieber Zoltán beadását lőtte szép mozdulattal kapásból a léc alá.

A szünet előtti percekben megduplázta az előnyét a ZTE, amihez kellett Tomas Kosicky kapus kapitális hibája, és Stieber ébersége is.

A második félidő már közel sem hozta az első tempóját, ha Kosicky nem öklöz egy labdát Bőle fejére, akkor szinte semmiről sem tudnák beszámolni. Itt szerencséje volt a debrecenei kapusnak, mert pont a kezébe jött vissza a labda a zalai támadó fejéről. A hajrában azonban már a szerencse sem segített a DVSC-n: Stieber Zoltán gyönyörű passzát Radó András váltotta gólra, és döntötte el végleg a mérkőzést.

Eredmény:
DVSC–ZTE 0-3 (0-2)
Debrecen, zárt kapuk mögött, v: Iványi
gól: Bobál G. 30., Stieber 38., Radó 87.
sárga lap: Kundrák 83., illetve Katanec 12., Bőle 44., Bobál D. 57.
DVSC: Kosicky - Bényei (Kundrák, 46.), Szatmári, Pávkovics, Ferenczi - Bódi, Kusnyír, Haris, Varga K. - Szécsi, Garba (Milunovic, 76.)
ZTE: Demjén - Bolla, Szépe (Bobál D., 34.), Katanec, Bedi - Katelarisz, Mitrovic - Bőle (Babati, 90.), Stieber, Radó - Bobál G. (Ikoba, 82.)

Újpest–Paks

A 9. helyen álló Újpest Zalaegerszegen fogadta a tizedik Paksot. A 13. percben Böde Dániel talált az újpesti kapuba, azonban már a játékvezető sípszava után, aki éppen a vendégek csatárát látta szabálytalannak másodpercekkel korábban. Az első félidő kevés említésre méltó eseménye közül kiemelkedik az újpesti Koszta Márk kapufán csattanó szabadrúgása a 40. percben.

A második félidő elején felváltva kerültek helyzetbe a csapatok, hazai oldalon Szakály Dénes, míg a vendégek részéről Böde alakított ki lehetőséget. Az 57. percben aztán egy balról elvégzett szöglet után Litauszki Róbert fejelt a paksi kapuba.

A 68. percben Szakály Dénes ütközött a vendégek kapusával, Pajoviccsal. Utóbbit csak ápolni kellett, utóbbit azonban hordágyon vitték le a pályáról. A 80. percben újabb kényszerű cserét kellett végrehajtaniuk a hazaiaknak, a csapatkapitány Litauszki Róbert sántikált le a bordáit fájlalva. Az ápolások miatti hétperces ráadást nem tudta kihúzni az Újpest a 94. percben Könyves Norbert góljával kiegyenlített a Paks.

Eredmény:
Újpest–Paks 1-1 (0-0)
Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött, v.: Pillók
gól: Litauszki 57., ill. Könyves 90+4.
sárga lap: Onovo (97.)
Újpest FC: Pajovic - Heris, Litauszki (Szakály P., 82.), Ristevski - Nwobodo, Sedlacek, Onovo, Bacsa (Zsótér, 72.) - Koszta (Csongvai, 90.), Novothny, Rácz B.
Paksi FC: Rácz G. - Osváth, Poór, Szélpál (Lenzsér, a szünetben), Szabó J. - Szakály D. (Bertus, 73.), Windecker, Balogh B. - Kecskés (Hahn, 65.) - Könyves, Böde