Tíz éve aratta története legnagyobb győzelmét a Gera Zoltán vezérelte Fulham - videó

97378059 Horizontal
Fulham's Hungarian midfielder Zoltan Gera celebrates scoring a penalty during their UEFA Europa League, round of 16, second leg football match against Juventus at Craven Cottage, London, England, on March 18, 2010. AFP PHOTO/ GLYN KIRK (Photo by GLYN KIRK / AFP)
Napra pontosan tíz évvel ezelőtt, 2010. március 18-án aratta fennállása talán legnagyobb győzelmét, amelyben oroszlánrésze volt a magyar válogatott támadójának, Gera Zoltánnak.

Az Európa-liga nyolcaddöntőjében a Fulham a torinói 3-1-es vereség után fogadta a jóval esélyesebbnek számító Juventust. A Craven Cottage-en ráadásul az olaszok kerültek előnybe, miután David Trezeguet már a második percben vezetést szerzett. Ezt követően talán senki nem hitte el, hogy a Fulham képes lesz négy gólt lőni - kivéve talán a Fulham játékosait, akik ezt követően életük meccsét játszották.

Különösen igaz volt ez Gera Zoltánra, akikről már 1-1-es állásnál kiállították a világbajnok és aranylabdás Fabio Cannavarót, majd a 39. és a 48. percben is bevette Antonio Chimenti kapuját, a 82. percben pedig az amerikai Clint Dempsey megszerezte a londoniak továbbjutását jelentő - nem akármilyen - negyedik gólt is.

A Fulham ezt követően a negyeddöntőben kettős győzelemmel (2-1, 1-0) búcsúztatta a német Wolfsburgot, majd az elődöntőben a szintén német Hamburgot is legyőzte (0-0, 2-1), hogy aztán csak a hamburgi döntőben szenvedjenek vereséget az Atlético Madridtól (1-2).

Európa-liga 2009-2010, nyolcaddöntő, visszavágó:
Fulham–Juventus 4-1 (1-1)
London, Craven Cottage, 2010. március 18.
gólszerzők: Zamora 9., Gera Z. 39., 48. (11-esből), C. Dempsey 82., ill. D. Trezeguet 2.
piros lap: F. Cannavaro 26., Zebina 90+1. (mindkettő Juventus)