A tabellán második MOL Fehérvár FC idegenben 0-0-s döntetlent játszott az utolsó előtti, 11. helyen álló Pakssal az OTP Bank Liga 26. fordulójának szombat esti mérkőzésén. Az egyébként jó iramú találkozón a fehérváriak valamivel közelebb álltak a győzelemhez.

Mindkét csapat számára nagy volt a tét a Fehérvári úti stadionban: míg a Fehérvár a Mezőkövesd elleni kupakiesés csalódottságát egy győzelemmel feledtetve tartotta volna a lépést (azaz csökkentette volna újra hat pontra a hátrányát) a Ferencvárossal a bajnoki címért folytatott versenyfutásban, addig a 11. helyen álló Paks a kiesés elől menekülne.

Joan Carillo, a vendégek szakvezetője Nikolics Nemanja helyett Armin Hodzicnak szavazott bizalmat a center helyén, míg Osztermajer Gábor a hazaiak edzője az egészségügyi stábnak lehetett hálás, akik játékra alkalmas állapotba hozták Haraszti Zsoltot.

Augusztusban Pakson a Fehérvár, míg decemberben a Pancho Arénában (a Vidi ideiglenes otthonában) a Paks tudott 2-0-ra nyerni, és az első negyedóra alapján úgy tűnt, ezúttal sem maradunk gólok nélkül – addigra már mindkét oldalon akadt legalább egy-két kisebb helyzet.

A 22. percben Carillónak cserélnie kellett, mert Fiola Attila megsérült, a helyére Rus Adrián állt be. A 29. percben éppen ő lökte föl a kaputól 20 méterre Könyves Norbertet, a középről elvégzett szabadrúgást végül Haraszt lőtte meglehetősen csúnyán a kapu fölé. Jóval veszélyesebb volt Szabó János mintegy 30 méterről leadott lövése, ami talán, ha 30 centivel kerülte el Kovácsik Ádám kapujának bal alsó sarkát.

A fehér mezes Armin Hodzic ezúttal nem tudott igazi veszélyt jelenteni a paksi kapura Forrás: molfehervarfc.hu

Többet volt a labda a paksi csapatnál, de a fehérvári kontrák sem volt veszélytelenek, de gól nem született az első félidőben. A szünet után viszont már az első perc hazai helyzetet hozott, Windecker beadását Kovácsik ütötte Könyves elé, de a tolnaiak házi gólkirálya magasa a kapu fölé lőtt 14 méterről.

Az 51. percben Stopira cselezte be magát a paksi öt és feles sarkáig, de Rácz védeni tudta a lövését, a kipattanót pedig Ivan Petrjak lőtte fölé. Egy perccel később Houri szabadrúgását kapta le biztos kézzel Rácz. Az 55. percben egy gyors kontra végén Petrjak adott remek passzt Hodzicnak, de a bosnyák nem tudta eltalálni a kaput ígéretes helyzetből.

A 65. percben Houri helyett érkezett Nikolics Nemanja, aki egy perccel később rögtön lövéssel jelentkezett.

Hazai oldalon is jöttek a változtatások, Osztermajer Gábor a 69. percben egyenesen hármat cserélt (Windecker, Haraszti és Szakály helyett Bartha, Kulcsár és Kecskés állt be).

A 75. percben érdekes jelent zajlott le: egy hazaadás után Rácz kapus hatalmas lyukat rúgott, majd, hogy Nikolics elől megszerezze a labdát rávetődött. A magyar válogatott csatár reklamált, hogy közvetett szabadrúgás járnak nekik, ehelyett csak egy sárga lapott kapott Bogár Gergő játékvezetőtől.

Az utolsó negyedóra egyértelműen fehérvári fölényben telt, a paksiak csak a kontrákra rendezkedtek be, miközben a Vidi szélső egymás után küldték a beadásokat a hazai tizenhatoson belülre. Feltörni azonban nem sikerült a hazaiak védelmét, így maradt a végeredmény 0-0. Ha a Ferencváros vasárnap győzni tud a Puskás Akadémia otthonában, akkor hét fordulóval a bajnokság vége előtt 11 pontra növelheti az előnyét a MOL Fehérvárral szemben. A Paks továbbra is a kiesést jelentő utolsó előtti helyen áll, de pontszámban már beérte az Újpestet.