Emre Can mentette meg a Dortmund bajnoki álmait

Borussia Dortmund - Hertha BSC Sports soccer Bundesliga lbn Berlin Ghost Games Corona Covid-19 FOC SOC SPO
06 June 2020, North Rhine-Westphalia, Dortmund: Football: Bundesliga, Borussia Dortmund - Hertha BSC, 30th matchday at Signal Iduna Park. Emre Can of Borussia Dortmund cheers on his goal to make it 1-0 with his team-mates Thorgan Hazard (l). Photo: Lars Baron/Getty Images Europe/Pool/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to exploit or have exploited in the stadium and/or from the game taken photographs in the form of sequence images and/or video-like photo series.
A Borussia Dortmund a Bayern München győzelme után léphetett pályára. A Hertha elleni sikerrel Lucien Favre csapata továbbra is hét pontra van a Münchentől, a Lipcsétől viszont négy pontra sikerült eltávolodni.

Az első félidőben nem erőltették meg magukat a csapatok, de a Dortmundnak több lehetősége akadt. Fordulás után rögtön Sancho hibázott ziccerben, majd a berliniek is elrontottak egy nagy helyzetet.

Az 58. percben szerezte meg a vezetést a Dortmund. A Hummels hiányzása miatt a védelemben szereplő Emre Can volt eredményes. Ez volt a második gólja, mióta a Dortmund játékosa.

A folytatásban is a Dortmund volt aktívabb, Haaland hiányzása miatt főleg Sancho előtt akadtak lehetőségek, de maradt az 1-1.

A Hertha csapatában végig a kispadon ült Dárdai Márton.

Borussia Dortmund-Hertha BSC 1-0 (0-0)