A labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának záró mérkőzésén a második helyen álló MOL Fehérvár FC hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott az Újpest FC-vel, ezzel pedig a Ferencváros járt a legjobban, amely karnyújtásnyira került a bajnoki címhez.

Az Újpest nagy meglepetésre nyert szeptemberben Székesfehérváron, 2007 óta az az egyetlen győzelme a Vidi vendégeként a bajnokságban. Predrag Rogan szerződtetése óta a lilák kettőből kettőt nyertek, de most játszottak először az edzőváltás óta idegenben. Joan Carrillo együttese a Ferencváros elleni, budapesti 0-1 óta nem kapott ki a bajnokságban, immár hét forduló óta veretlen, de az újrakezdés óta öt tétmérkőzéséből csak a Kisvárda elleni bajnokit nyerte meg.

A második helyen álló Fehérvár kezdte jobban a meccset, amely a 11. percben kis híján megszerezte a vezetést, azonban francia Lyes Houri 21 méteres szabadrúgása a jobb kapufán csattant. Ezt követően is a székesfehérváriak uralták a játékot, több ígéretes helyzetet is kialakítottak az újpesti tizenhatos előtt, de általában hiba csúszott az utolsó passzokba, és olyan is volt, hogy egy újpesti védő mentett óriásit.

Lyes Houri volt a székesfehérvári csapat egyik legaktívabb játékosa Forrás: molfehervarfc.hu

A 41. percben aztán egy szerencsés góllal szerzett vezetést a Fehérvár. Houri gyorsan elvégzett szabadrúgása után Ivan Petrjak került helyzetbe, az ukrán támadó éles szögből keresztbe lőtte a labdát a kapu előtt, a menteni igyekvő Kire Ristevski azonban egy szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába juttatta azt.

A második félidőt az Újpest kezdte lendületesebben. A lila-fehérek nagyrészt a széleken próbálkoztak, de a székesfehérvári védők rendre kifejelték a belőtt labdákat. Az első komoly helyzet a székesfehérváriak előtt adódott. Egy szép összjáték után Houri ívelt be a hosszún érkező Pátkai Máténak, de a magyar válogatott játékos középre tartó fejese Banai Dávid kezében landolt.

A 63. percben akkor egyenlített az Újpest, amikor már a Fehérvár akarata érvényesült.

Egy röviden kifejelt labdát Obinna Nwobodo vett le, majd 23 méterről elképesztő erővel kilőtte a jobb felső sarkot.

A bekapott gól után Joan Carrillo pályára küldte Nikolics Nemanját, aki azonnal meghálálta a bizalmat. A 72. percben Houri jobboldali szögletét Stopira fejelte le, a hosszú oldalon érkező magyar válogatott támadó pedig közelről a kapuba fejelt.

Ezt követően a székesfehérváriak támadtak, hogy eldöntsék a mérkőzést, de a 81. percben az újpestieknek jött össze az egyenlítés. Egy baloldali szögletre a belga Jonathan Heris érkezett, és hat méterről a kapu bal oldalába csúsztatott.

A 85. percben majdnem megnyerte a meccset az Újpest.

A csereként beálló Zsótér Donát kapura csavart egy szögletet, amit Kovácsik Ádám csak lábbal tudott hárítani a gólvonalról.

A hajrában a székesfehérváriak még próbálkoztak, de az újpestieknél volt többet a labda, így a hazaiak nem tudtak már helyzeteket kialakítani, és az eredmény sem változott.

Ezzel a döntetlennel a székesfehérvári csapatnak már 11 pont a hátránya a bajnoki címvédő Ferencvárossal szemben, ami azt jelenti, hogy ha kedden a Fradi legyőzi a Honvédot, megnyeri fennállása 31. bajnoki címét. Az Újpest a pontszerzéssel a hetedik helyre jött fel, és négy ponttal előzi meg a 11., kieső helyen álló DVSC-t.