Ismét Sergio Ramos büntetőjével nyert a Real Madrid

fbl Horizontal
Real Madrid's Spanish defender Sergio Ramos celebrates after scoring a goal during the Spanish League football match between Athletic Club Bilbao and Real Madrid at the San Mames stadium in Bilbao on July 5, 2020. (Photo by Ander GILLENEA / AFP)
A La Liga 34. fordulójának vasárnapi nyitómeccsén az Athletic Bilbao fogadta a Real Madridot. A hazaiak az európai kupaszereplést jelentő helyekért harcolnak szoros versenyben a riválisokkal, míg a vendégek a tabella első helyén állva minden egyes győzelemmel közelebb kerülhetnek az újabb bajnoki címhez. A találkozón végül sorozatban második alkalommal a Real csapatkapitányának, Sergio Ramosnak a büntetője döntött.

Ha a két együttes párharcára kitekintünk, akkor akár azt is mondhatnánk rájuk, hogy a döntetlen specialisták. Az utóbbi öt egymás elleni bajnoki meccsükből négyszer is ez az eredmény született (0-0, 1-1, 1-1 és 0-0), egyszer pedig a Real Madrid tudott győzni még 2019 áprilisában, igaz, akkor elég simán, 3-0-val lépték le a Bilbaót hazai pályán.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, már

a negyedik perc elején egy Real-szabadrúgást követően Carvajal adhatta be a kapu elé a labdát, amely egy kicsit magasan érkezett az ötösön belül álló Benzemának, így a támadó nem tudott rendesen fejelni.

A hazaiak első komoly lehetőségére a 16. perc végéig kellett várni, ekkor egy szép akciót és egy jobboldali beadást követően Raúl García fejelt kapura, de Courtois a helyén volt, és kiütötte a labdát, maradt a 0-0.

A vendégek kapusa mostanában ihletett formában véd, legutóbbi három bajnoki meccsén még gólt sem kapott.

Az első félidőben nem voltak eredményesek a csapatok, és összességében egy hajtós, sok küzdelmet hozó 45 percet láthattunk, amely során mindkét félnek megvolt az esélye a vezetés megszerzésére.

A fordulás után is aktívabban focizott a vendég együttes, Benzema, Asensio és Rodrygo előtt is adódott lehetőség.

A legnagyobb viszont a 71. percben Sergio Ramos előtt, aki büntetőt végezhetett el, miután Dani García a tizenhatoson belül buktatta Marcelót. A videobíró segítsége után a játékvezető megerősítette a döntést, a Real kapitánya pedig magabiztosan lőtt a kapuba, megszerezve a vezetést csapatának.

Dani Garcia az eset után egy sárgával gazdagodott, mert megtapsolta a bírót. Ramosnak egyébként ez volt a szezonbeli 12. találata. Érdekesség, hogy a Real az előző fordulóban szintén az ő tizenegyesgóljával nyert, akkor a Getafe ellen.

És ez most is így alakult, a Bilbao ugyanis nem tudott egyenlíteni a maradék időben, így a Real sorozatban harmadik mérkőzését nyerte meg 1-0-ra, és már 7 pont az előnye a címvédő Barcelona előtt.