A holland válogatott balhátvédje, Giovanni van Bronckhorst nem mindennapi gólja is kellett az Uruguay elleni sikerhez (3-2), amellyel napra pontosan tíz évvel ezelőtt a 2010-es labdarúgó világbajnokság fináléjába jutott Bert van Marwijk csapata.

2010. július 6-án 62 ezer néző előtt a dél-afrikai Fokvárosban Hollandia 3-2-re verte Uruguayt a vb-elődöntőben. A mérkőzés első gólját a 18. percben a csapatkapitány, Giovanni van Bronckhorst szerezte:

a rutinos játékos gondolt egyet, távolról lövésre szánta el magát, majd ballal elképesztő gólt lőtt a bal felső sarokba.

Hollandia a sikerrel bejutott a döntőbe, ott viszont már nem tudott nyerni, hosszabbítás után Spanyolország győzött Andrés Iniesta góljával.