Óriásit küzdött, gyönyörű gólokat lőtt, de kikapott az oroszoktól a magyar válogatott

GULÁCSI Péter
Budapest, 2020. szeptember 6. A második orosz gólt szerzi Magomed Ozdojev, mellette Willi Orbán, jobbról Gulácsi Péter a labdarúgó Nemzetek Ligája csoportkörének második fordulójában játszott Magyarország – Oroszország mérkőzésen a Puskás Arénában 2020. szeptember 6-án. MTI/Szigetváry Zsolt
A magyar labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája 2. fordulójában Oroszországgal csapott össze a Puskás Arénában. Sajnos Marco Rossi csapata túl nagy előnyt adott a vendégeknek, akik a második félidő elején már 3-0-ra vezettek, azonban két nagyszerű góllal felzárkózott a magyar csapat, és egy kis szerencsével akár a döntetlent is elérhette volna.

Marco Rossi a törökök elleni bravúros, 1-0-s győzelemhez képest csak egy helyen változtatott a kezdő csapaton, azt is kényszerből,

a kisebb sérülést összeszedő Fiola Attilát Bese Barnabás váltotta a védelem jobb oldalán.

A találkozó első ígéretes lehetősége a magyar csapat előtt adódott, Szoboszlai végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos bal oldalán, az alapvonalhoz közel, a hátralépő Dzjuba azonban a berobbanó magyar játékosok elől szögletre tisztázott.

Nem kellett sokat várni a válaszra a túloldalon, Szalai Attila nézett el egy előreívelt labdát, ráadásul meg is csúszott, így

Mirancsuk ziccerben vezethette kapura, de szerencsére mellé gurított.

Willi Orbán (k), az orosz Artyom Dzjuba (j) és Daler Kuzjajev (b) a labdarúgó Nemzetek Ligája csoportkörének második fordulójában játszott Magyarország – Oroszország mérkőzésen a Puskás Arénában Forrás: MTI/Szigetváry Zsolt

A 12. percben Szoboszlai külsővel ugratta ki remekül Sallait, Sunyin azonban jól lépett ki a kapujából és összeszedte a labdát. A következő orosz helyzet viszont sajnos már góllal zárult,

Kuzajev kapott jó indítást a bal oldalon, centerezésére pedig Mirancsuk érkezett, aki ezt a lehetőségét már nem puskázta el.

A hátrány ellenére továbbra is bátran játszott a magyar csapat, főként Szoboszlai és Sallai voltak aktívak, utóbbi egyik biztató lövését azonban éppen Szalai Ádám blokkolta az ötösön belül. A 26. percben egy szögletvariáció után Szoboszlai ívelt középre, Bese fejese azonban éppen Sunyin kezébe ment.

A 33. percben sajnos újabb gólt lőttek a vendégek, egy szabadrúgás után

Szalai Ádám próbált menteni a 16-oson belül, ám Szemjonov elpiszkálta előle a labdát, éppen Ozdojev elé, aki kapásból a hálóba bombázott.

A folytatásban inkább mezőnyharc zajlott a pályán, komoly helyzet egyik csapat előtt sem adódott, így 2-0-s vendég előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második orosz gólt szerzi Magomed Ozdojev, mellette Willi Orbán, jobbról Gulácsi Péter a labdarúgó Nemzetek Ligája csoportkörének második fordulójában játszott Magyarország – Oroszország mérkőzésen Forrás: MTI/Szigetváry Zsolt

A szünetben Marco Rossi változtatott, Kalmár Zsolt érkezett Sigér Dávid helyére, a harmadik gólt így már ő is a pályáról nézhette - sajnos ezt is mi kaptuk, közvetlenül az első orosz támadásból. Kuzjajev kevert meg mindenkit a bal szélen, beadását Dzjuba átvette,

egy pimasz csellel elfektette Gulácsit, majd Mario Fernandeszhez passzolt, aki a védők lába között az üres kapuba gurított.

Szoboszlai az 51. percben egy gyors kontra végén szépíthetett volna, nem volt azonban igazán erős a lövése, így Sunyin könnyedén hárította a próbálkozást. Néhány perccel később viszont már ő is tehetetlen volt, egy gyönyörű támadás végén ugyanis Sallai Roland került ziccerbe, akit a félidőben becserélt Kalmár ugratott ki nagyszerűen,

a Freiburg támadója pedig elegánsan emelte át az orosz kapust és szépített.

Az utolsó 25 percre Szalai Ádámot Nikolics Nemanja váltotta - és milyen jó húzás volt ez a magyar szövetségi kapitánytól!

A Fehérvár támadója ugyanis a 70. percben egy Bese Barnabás által lefejelt labdát lőtt közvetlen közelről a kapuba, így már csak egygólos volt a magyar csapat hátránya!

A két gól természetesen óriási lendületet adott Rossi alakulatának, az oroszok pedig érezhetően tanácstalanná váltak, azt hitték 3-0 után, hogy megvan a meccs, de szerencsére szó sem volt ilyesmiről.

Szalai Ádám (k), Szalai Attila (b2) és Sallai Roland (b) a labdarúgó Nemzetek Ligája csoportkörének második fordulójában játszott Magyarország – Oroszország mérkőzésen Forrás: MTI/Szigetváry Zsolt

A 81. percben újoncot avatott a válogatott, a Mezőkövesden újra nagyszerűen futballozó Cseri Tamás érkezett Szoboszlai Dominik helyére.

A Salzburg légiósát nem érintette jól a változtatás, egy vizes flakonon vezette le a feszültségét a kispadok előtt.

A hajrában sajnos hiába játszott fölényben a magyar csapat, az egyenlítés nem jött össze, így Oroszország 3-2-re megnyerte a találkozót, a mutatott játékra és a küzdeni tudásra azonban lehet alapozni a jövőben.