A címvédő Ferencváros könnyedén, 5-0-ra győzte le a tartalékos Paksi FC csapatát a labdarúgó OTP Bank Liga negyedik fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

Az FTC pozitív előjelekkel várhatta a találkozót a statisztikák alapján, mert hazai pályán már 54 meccs óta veretlen volt, ebből 44 összecsapás győzelemmel ért véget. Ráadásul a paksiak 25 fős keretéből 13 játékos koronavírus miatt nem állhatott a csapat rendelkezésére, sőt, akik a zöld-fehérek ellen pályára léptek, már nyolc napja nem edzettek a furcsa helyzet miatt.

Ezek után is némileg meglepő volt, hogy 30 másodperc nem telt el a meccsből, amikor a jó formában futballozó Tokmac belőtte a találkozó első gólját, 1-0 lett ezzel a Fradinak.

Gyorsasági rekord így sem született az NB I-ben, mert még 2005-ben a Vasas színeiben játszó Gyánó Szabolcs a Kaposvárnak nyolc másodperc után talált be.

Öt perccel később Isael növelhette volna a hazaiak előnyét, miután kicselezte a védőjét és a kapust is, azonban az üres kapura gurítását

Vas távolról becsúszva ki tudta pöckölni a gólvonal előttről.

Mindössze a 20. percig kellett várni az újabb ferencvárosi gólig. Ekkor Heister jól ugrott ki a bal szélen, és elég sok ideje volt arra, hogy megnézze kinek és hogyan adja középre a labdát. Meg is lett az eredménye a jól felépített akciónak,

Tokmac közvetlen közelről lőhetett az üres kapuba, második gólját szerezve mind magának, mind a Fradinak.

Tokmac volt egyértelműen a nyerő ember ezen a pénteki estén. Nyolc perccel második gólja után Windecker hibáját kihasználva elvette a paksiaktól a labdát, és

jó 20 méterről lőtt gólt Rácznak, ezzel 3-0-ra módosítva az állást a kilátogató hétezer néző túlnyomó többségének nagy örömére.

A 26 éves játékos kevesebb, mint fél óra alatt mesterhármast szerzett, amivel Simon Krisztián mellé feljött az NB I góllövőlistáján az első helyre holtversenyben, mivel már négy gólnál jár a bajnokságban. Egyébként a harmadik gól után Böde Dániel, a korábbi ferencvárosi játékos, jelenlegi paksi csapatkapitány arcáról láthattunk közeli képet, amin gyakorlatilag minden rajta volt.

A paksiaknak egyetlen komolyabb lehetőségük volt a meccs első felében, még a 39. percben Bognár jól ugrott ki, de Dibusz mellett nem tudta rendesen ellőni a labdát, így végül nem lett nagyobb veszély a kapu előtt.

Az első 45 percben teljesen felborult a pálya, az alaposan megbolygatott Paks egyszerűen nem bírta a tempót a Ferencvárossal. Erre a statisztikákban találhattuk meg a legjobb bizonyítékokat, a vendégek még kapura sem lőttek, a labdabirtoklás tekintetében pedig a játékidő alig 32%-ában volt náluk a labda.

A második félidő is hasonlóan folytatódott, mint az első. Kicsivel több, mint egy perc telt el, amikor Lovrencsics jobb oldali beadására

Boli tökéletesen érkezett, és az ötösön belül senkitől sem zavartatva meglőtte saját maga első, csapata negyedik gólját a mérkőzésen.

A rendkívül nehéz szituációban lévő Paksnak tovább romlott a helyzete a találkozón, miután a 63. percben

Szélpál megkapta a második sárga lapját, így el kellett hagynia a játékteret, a vendégek pedig tíz emberre fogytak.

Ekkora már csak pillanatokra volt a paksiaknál a labda, a hazaiak elképesztő mezőnyfölényben futballoztak a meccs e periódusában.

Sokáig úgy tűnt, hogy több gól már nem esik a mérkőzésen, azonban a hosszabbítás utolsó másodperceiben Boli újból betalált, így végül 5-0-s Fradi-sikerrel ért véget a péntek esti összecsapás az NB I-ben.

A tabella kapcsán fontos kiemelni, hogy a Ferencváros korábbi, DVTK elleni találkozóját később játsszák majd le a felek, így a Fradi három meccs után péntek este hét ponttal a tabella élére állt. A vendégek négy meccsüket követően mindössze egy megszerzett ponttal a 11., kieső helyen állnak az OTP Bank Ligában.

OTP Bank Liga, 4. forduló:
Ferencvárosi TC-Paksi FC 5-0 (3-0)
Groupama Aréna, 7021 néző, v.: Andó-Szabó
Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics (Baturina, 62.), Haratin, Frimpong, Heister - Laidouni, Somália - Isael (Sigér, a szünetben), Nguen (Zubkov, 68.), Varga R. - Boli
Paks: Rácz - Vas G. (Görög, 82.), Szélpál, Lorentz, Szabó J. - Windecker, Balogh B. - Haraszti (Szendrei Á., 55.), Bognár I., Szakály D. (Debreceni, 89.) - Böde
gólszerzők: Nguen (1., 20., 28.), Boli (46., 92.)
sárga lap: Böde (3.), Haraszti (38.), Szélpál (51. és 63.)
piros lap: Szélpál (63.)