Első mesterhármasát szerezte minden idők legdrágább német focistája - videó

2020.09.24. 08:02

A Chelsea a mesterhármast szerző Kai Havertz vezérletével 6-0-ra győzte le a Barnsley csapatát az angol Ligakupa (EFL Cup) harmadik fordulójában.

A nyáron a Bayer Leverkusentől 80 millió euróért (72 millió font) megvásárolt középpályás, aki ezzel minden idők legdrágább német futballistája lett nem kezdte jól angliai karrierjét. A Brighton ellen ugyan 3-1-re győztek a londoniak a szezonnyitón, de a 80. percben lecserélt Havertz saját bevallása szerint is élete legrosszabb meccsét játszotta. A következő fordulóban pedig a Liverpool elleni 0-2 alkalmával Frank Lampard őt áldozta be Andreas Christensen piros lapja után.

Ezúttal viszont minden klappolt: Havertz a 28., az 55. és a 65. percben is betalált, megszerezve ezzel karrierje első mesterhármasát.

A 49. percben pedig Ross Barkley-nak kiosztotta az első gólpasszát is a Chelsea-mezében. Harmadik találata egyébiránt az utolsó labdaérintése volt a mérkőzésen, ekkor mát ott villogott ugyanis a mezszámaa negyedik játékvezető kezében lévő, a cserét jelző táblán.

A Ligakupa-forduló szerdai játéknapján nem csak a Chelsea remekelt: a Newcastle 7-0-ra verte a Morecombe-ot, míg az Everton 5-2-re a Fleetwood Townt. Ez volt az egyetlen olyan mérkőzés, amikor a vesztes csapat is tudott gólt szerezni. A játéknap rangadóján az Arsenal idegenben verte 2-0-ra a Leicester Cityt.