A Real Madrid ötgólos meccsen verte a Betist

Horizontal
Real Madrid's Spanish defender Sergio Ramos (L) celebrates with French defender Raphael Varane after scoring during the Spanish league football match Real Betis against Real Madrid CF at the Benito Villamarin stadium in Seville on September 26, 2020. (Photo by JORGE GUERRERO / AFP)
A Real Madrid fordulatos mérkőzésen győzte le idegenben 3-2-re a Real Betis csapatát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera Divsión) 2. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A fővárosiak a találkozó utolsó harmadát emberelőnyben játszották.

A fővárosiak a Real Sociedad elleni idénynyitó (0-0) után ismét idegenben léptek pályára, méghozzá annak a Betisnek az otthonában, amelyik magabiztosan győzött az első fordulóban 2-0-ra a Valladolid ellen, és amelyet többen is az idei bajnokság meglepetéscsapatának várnak.

Karim Benzema 2. percben lőtt és les miatt jogosan érvénytelenített gólja után a másik oldalon Thibaut Courtois-nak kelltt óriási bravúrral kellett védenie Sanabria fejesét a 7. percben.

Az első negyedóra végén aztán mégis a fővárosiak szerezték meg a vezetést, Benzema végezte el a munka nehezét, Federico Valverdének már csak le kellett aratnia a babérokat.

A következő percben már kettővel vezethetett volna a Madrid, ha Sergio Ramos nem lepődik meg hat méterre, szembe a kapuval, hogy tiszta gólhelyzetbe került.

A félidő második felére eltűnt Zidane csapatának fölénye, és egyre inkább átvette a játék irányítását a Betis, és egy újabb Courtois-bravúrt követő szöglet után Aissa Mandy ki is egyenlített a 35. percben.

Két és fél perccel később pedig már vezettek a hazaiak, méghozzá annak a William Caralhónak a góljával, akit a nyáron még el akart adni a klubvezetés.

A szünet előtt Zidane-nak cserélnie is kellett, a combját fájlaló Toni Kroos helyére Luka Modric érkezett, hogy a középpályáról irányítsa a csapatot. Ahogy várható volt, a Madrid rendkívül aktívan kezdte a második félidőt, és már a 48. percben kiegyenlített egy gyors akció végé – igaz, némi szerencsével, mert a Benzema elől menteni igyekvő Emerson a saját kapujába lőtt, a játékvezető pedig úgy látta, hogy a labdára startoló francia nem volt lesen.

Az 52. percben megint nem szerzett gólt a francia, bár közeli bombája a felső lécről a gólvonal mögé vágódott, már lesen kapta a labdát.

A 65. percben Luka Jovics kapott labdát a leshatáron, megindult a kapu felé, az őt üldöző Emerson pedig addig taszigálta, hogy nagyjából 20 méterre a kaputól sikerült kibellentenie a szerb csatárt.

A játékvezető hosszas videózás után így ítélte meg, hogy Jovics azért hibázott az akció végén, mert Emerson lökte, a brazil így piros lapot kapott, a madridiak pedig egy szabdarúgást, amit Sergio Ramos tekert centikkel a léc fölé.

A 80. percben újabb videózást követően Bartra megmozdulását ítélte kezezésnek a játékvezető, a megítélt büntetőt pedig Serigo Ramos panenkázta a kapuba. Ez volt a klasszis védő 98. gólja a csapat színeiben.

A hátralévő perceket már magabiztosan kivédekezte a Real Madrid, amelyik így megszerezte első győzelmét a 2020-2021-es idényben.

Eredmény, La Liga, 2. forduló:
Real Betis–Real Madrid 2-3 (2-1)
gólszerzők: Mandy 35., W. Carvalho 37., ill. F. Valverde 13., Emerson 48. (öngól), S. Ramos 81. (büntetőből)
piros lap: Emerson 68. (Betis)