Az öt kapufáig jutó Brighton a 100. percben bukott a Manchester United ellen - videó

2020.09.26. 15:56

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójának szombat délutáni összecsapásán a Manchester United 3-2-re nyert a Brighton vendégeként. A hazai csapat ötször találta el a kapufát a meccsen, a győztes gólt a 100. percben szerezte Ole Gunnar Solskjaer csapata.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a labdabirtoklás például 50-50 százalék volt mindkét oldalon, de a kaput eltaláló lövésekben sem volt különbség (2-2). Igaz, a kapufa nem számít kaput eltaláló lövésnek, abból pedig három is volt a Brightonnak, amely a 40. percben Neal Maupay büntetőjével teljesen megérdemelten szerzett vezetést.

Három perccel később azonban Lewis Dunk öngóljának köszönhetően egyenlített a Manchester United.

A második játékrészt jól kezdte a Manchester United, ám az 52. percben a videobíró segítségével elvették Marcus Rashford találatát les miatt. Három perccel később viszont már érvényes gólt szerzett az angol válogatott támadó. Rashford fantasztikus egyéni alakítás végén talált be.

A Brighton folytatta a kapufák sorát,

a 76. percben Leandro Trossard révén már ötödik alkalommal találta el a meccsen a hazai csapat a lécet. objektum

Sokáig úgy tűnt, hogy a hátralévő időben sincs a szerencse, a hazai csapattal, de a 95. percben így is összejött az egyenlítés: Dzsahanbahs bal oldali beadása után Solly March közelről a kapuba sodorta a labdát.

Ám itt még nem volt vége az izgalmaknak, ugyanis Maguire fejese után Maupay kezéhez ért a labda a 97. percben, a videobírózás után megítélt

büntető pedig Bruno Fernandes váltotta gólra a 100. percben. objektum

Így ha nem is könnyen, de Manchester United javítani tudott a Crystal Palace elleni hazai vereséget (1-3) követően.

Premier League, 3. forduló
Brighton-Manchester United 2-3 (1-1)
Gólszerzők: Maupay (40. - 11-esből), March (90+5.), ill. Dunk (43. - öngól), Rashford (55.), B. Fernandes (90+10. - 11-esből)