A Lazio győzelemmel kezdte a Serie A-t - videó

2020.09.26. 19:56

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójának szombat esti összecsapásán a Lazio 2-0-ra nyert a Caglirari otthonában, így Simone Inzaghi csapata győzelemmel kezdte a szezont.

A Lazio először lépett pályára a 2020/21-es idényben, ugyanis az első fordulóban elhalasztották az Atalanta elleni mérkőzését. A Cagliari pedig a Sassuolo elleni idegenbeli döntetlennel (1-1) indított, így hazai pályán szerezhette meg az első sikerét.

A meccset kiválóan kezdte a Lazio, amely már a 4. percben megszerezte a vezetést: Adam Marusic bal oldali beadása után Manuel Lazzari lőtt közelről a kapuba.

A Lazio a folytatásban is maradt támadásban, a labdabirtoklást és a helyzeteket illetően is fölényben játszott – a 33. percben Joaquin Correa révén a kapufát is eltalálta –, de újabb gól nem esett, így egygólos vendég előnnyel mentek a csapatok a szünetre.

A második félidőben többet birtokolta a labdát a Cagliari, de a helyzeteket inkább a Lazio dolgozta ki. Ennek a 74. percben lett meg az újabb eredménye, amikor Ciro Immobile révén növelte a római együttes az előnyét egy újabb Marusic gólpassz után.

A hátralévő időben nem esett újabb gól, így a Lazio kétgólos sikerrel kezdte az idényt, míg a Cagliari szurkolóinak továbbra is várniuk kell az első sikerre.

A másik esti mérkőzésen a Sampdoria 3-2-re kikapott otthon újonc Benevento együttesétől, pedig a hazai együttes a 18. percben már kétgólos előnyben volt. A mindent eldöntő gólt Gaetano Letizia szerezte a 88. percben.