A 20 éves brazil tehetségének góljával nyert a Real Madrid - videó

2020.09.30. 23:25

A Real Madrid 1-0-ra legyőzte a Real Valladolid csapatát a spanyol labdarúgó-bajnokság 4. fordulójának szerda esti mérkőzésén.

A Real Sociedad elleni 0-0 és a Real Betis elleni 3-2-es siker után harmadik bajnokiján is egy "királyi" csapat, a Real Valladolid volt Zinédine Zidane együttesének ellenfele. A francia szakember a Courtois - Odriozola, Varane, Ramos, Marcelo - Casemiro, Valverde, Modric - Isco - Jovic, Benzema kezdővel állt ki az első három fellépését követően még nyeretlen riválisával szemben.

Hatalamsat kellett küzdenie a Real Madridnak a három pontértForrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

Jól kezdte a Real Madrid a mérkőzést. A 10. percben Federico Valverde sprintelt végig a pályán, és lőtt kapura, Roberto azonban bravúrral védeni tudott. Hét perccel később az uruguayi adott kiváló passzt a sorozatban másodszor is a kezdőben helyet kapó Luka Jovicnak, aki a kapuval szemben állva fölé bombázta a labdát,

Az első félidő ezután unalmasan telt, hazai oldalon egyedül Jovic tudott még egyszer helyzetbe kerülni, míg Thibaut Courtios-nak is csak egyetlen védeni valója volt Fabian Orellana kísérleténél. A szünetre 0-0-s eredménnyel mehettek a felek.

A második játékrész ismét egy Jovic-helyzettel kezdődött, fejesét Roberto földöntúli bravúrral védte, majd Casemiro a felső lécre helyezte a labdát. Az 55. percben Courtois-tól is parádés reflexmozdulat kellett, hogy Shon Weissman lövése ne a kapuban kössön ki.

Vinícius Jr. (jobbra) lőtte a Real Madrid győztes góljátForrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

Szűk egy óra után Zidane hármas cserére szánta el magát: pályára léphetett Dani Carvajal, Marco Asensio és Vinícius Jr. A változtatás hamar meghozta eredményét. A 65. percben Vinícius Jr. egy szerencsés helyzetből megszerezte a vezetést a Real Madridnak. A 20 éves brazil szélső tíz perccel később eldönthette volna a három pont sorsát, azonban Karim Benzema passza Carnero kiváló védekezése miatt nem jutott el hozzá.

A 82. percben az aranylabdás Luka Modric a tizenhatosnál szerzett labdát, és Roberto dermedten nézte, ahogy a horvát középpályás lövése a kapufán csattan. A hajrában a Valladolid már nem tudott komoly helyzetet kialakítani. A Real Madrid 1-0-ra legyőzte a Valladolidot, amivel feljött a harmadik helyre a La Ligában. A fővárosiak egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak, mint az előttük álló Valencia.

A szerdai nap folyamán az Atlético Madrid 0-0-s döntetlent játszott az újonc Huesca otthonában. Diego Simeone csapata hétvégi 6-1-es kiütéses sikerük után ezúttal fontos pontokat veszítettek.