A 2022-es világbajnokság dél-amerikai selejtezőjének 2. fordulójában győzni tudott Argentína és Brazília is, előbbi nagy csatában 2-1-re verte idegenben Bolíviát, míg utóbbi többek között Neymar három góljának köszönhetően 4-2-re nyert Peruban.

A meccset Peru kezdte jobban, Andre Carrillo révén már az 5. percben vezetést szerzett a hazai csapat. Brazília azonban még az első félidőben egyenlíteni tudott, a 28. percben Neymar büntetőből volt eredményes.

Az 59. percben ismét Peru szerzett vezetést, Renato Tapia révén, innentől azonban a brazilok percei következtek.

Neymar még kétszer volt eredményes,

de betalált Richarlison is a meccs végére tíz emberre fogyatkozó Peru ellen.

A PSG támadója a három góljával 64-re növelte válogatottbeli találatai számát,

ezzel pedig megelőzte a világbajnok Ronaldót (62) a brazil nemzeti csapat örökranglistáján, és már csak Pelé (77) előzi meg.

Argentína hátrányból fordítva 2-1-re győzött Bolíviában.

Lautaro Martínez az első félidő hajrájában egyenlített, majd a második játékrész 79. percében gólpasszt adott Joaquín Correának.

Ecuador hazai pályán győzte le 4-2-re Uruguayt, Paraguay hajrában szerzett góllal verte Venezuelát, míg Kolumbia Radamel Falcao 91. percben szerzett találatával mentett pontot Chilében.

Dél-Amerikából négy csapat biztosan kijut a 2022. november 21. és december 18. között Katarban megrendezésre kerülő világbajnokságra, míg az ötödik interkontinentális pótselejtezőt vív.

Dél-Amerika, vb-selejtező, 2. forduló
Bolívia-Argentína 1-2
G.: M. Moreno (24.), ill. Lautaro (45.), J. Correa (79.)
Peru-Brazília 2-4
G.: Carrillo (6.), Tapia (59.), ill. Neymar (28., 83., 90+4. – az első kettőt 11-esből), Richarlison (64.)
Ecuador-Uruguay 4-2
G.: Caicedo (15.), Estrada (45+4., 52.), Plata (75.), ill. L. Suárez (84., 90+5. – a másodikat 11-esből)
Venezuela-Paraguay 0-1
G.: G. Giménez (85.)
Chile-Kolumbia 2-2
G.: Arturo Vidal (38. – 11-esből), A. Sánchez (41.), ill. Lerma (7.), Falcao (90+1.)

Az állás: 1. Brazília 6 pont (9-2), 2. Argentína 6 (3-1), 3. Kolumbia 4 (5-2), 4. Paraguay 4 (3-2), 5. Ecuador 3 (4-3), 6. Uruguay 3 (4-5), 7. Chile 1 (3-4), 8. Peru 1 (4-6), 9. Venezuela 0 (0-4), 10. Bolívia 0 (1-7)