Gulácsiék nyertek, Sallaiék döntetlent játszottak a Bundesligában - videó

Gulácsi Péter
RB goalwart, goalhuter, goalkeeper, Péter Gulácsi, Peter Gulacsi, whole figure, whole body, body, gesture, gesture, individual action, sport: football: 1. Bundesliga: season 19/20: 01.06.2020 29. matchday: 1.FC Cologne, COLOGNE - RB Leipzig | usage worldwide
A Gulácsi Péterre a kezdőben felálló RB Leipzig idegenben győzte le 2-0-ra az Augsburg csapatát a Bundesliga 4. fordulójában. A második félidben Willi Orbán is pályára lépett. A Sallai Rolanddal a kezdőben felló Freiburg hazai pályán játszott döntetlent a Werder Bremennel, míg a Mainz, amelyikben nem nevezték Szalai Ádámot ezúttal a Bayer Leverkusentől kapott ki, és továbbra is pont nélkül áll.

A fordulót az első helyen kezdő RB Leipzig kapujában, természetesen, Gulácsi Péter kezdett, a Bulgária elleni Eb-pótselejtezőn gólt szerző Willi Orbán azonban ezúttal sem került be a kezdőbe az augsburgi találkozón. Az első félidő a vendégek mezőnyfölényével telt el, de jóformán Dani Olmo 17. percben leadott lövése volt az egyetlen igazán veszélyes momentum ebben a játékrészben. Egészen az utolsó percig, amikor Dani Olmo kiváló beadásából Angelino megszerezte a vezetést a lipcseieknek.

A szünetet követően Willi Orbán is pályára lépett, Yusuf Poulsen gyönyörű góljával pedig a Leipzig a második félidő közepén el is döntötte a mérkőzést.

A válogatottban ugyancsak remeklő Sallai Roland kezdő volt a Freiburgban. A hazaiak az első negyedóra végén szerezték meg a vezetést, négy perccel később pedig újabb gólt rúgtak, de azt videózás után les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Percekkel később pedig egy büntetőből egyenlített a Bremen. Sallai Roland a 69. percben hagyta el a pályát, a találkozó vége pedig 1-1 lett.

Szalai Ádám ugyan már visszakerült a Mainz keretébe, miután rendeződött a közte és a csapatvezetés között kialakult nézeteltérés, a Leverkusen ellen azonban még nem volt ott a meccskeretben. A piros-fehérek ezúttal a Leverkusentől kaptak ki, így négy forduló után továbbra is pont nélkül állnak.

A Hertha hazai pályán kapott ki a Stuttgarttól, míg a Dortmund Marco Reus góljával verte 1-0-ra idegenben a Hoffenheimet.