Lewandowski három góljával simán nyert a Bayern a Bundesligában - videó

Bavaria Munich - Eintracht Frankfurt Sports soccer Bundesliga Single Happy Robert Lewandowski (FC Bayern München)
24 October 2020, Bavaria, Munich: Football: Bundesliga, Bayern Munich - Eintracht Frankfurt, 5th matchday in the Allianz Arena. Robert Lewandowski of FC Bayern Munich cheers for his goal to make it 3-0. Photo: Matthias Balk/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to exploit or have exploited in the stadium and/or from the game taken photographs in the form of sequence images and/or video-like photo series.
A Bayern München magabiztosan győzte le a vendég Eintracht Frankfurtot a Bundesliga 5. fordulójának szombati játéknapján. Az RB Leipzigben Gulácsi Péter és Willi Orbán, míg a Freiburgban Sallai Roland is a kezdőcsapatban kapott helyet.

A címvédő Bayern München Robert Lewandowski első félidőben lőtt két góljával a szünetre magabiztos előnyt szerzett az Eintracht Frankfurt elleni, amit a második 45 percben még tovább növelt.

Tipikus Bayern-góllal szereztek vezetést a müncheniek:

Lewandowskit a 61. percben cserélte le Hansi Flick, közvetlenül azt követően, hogy meglőtte a harmadik gólját. Ez volt a lengyel 11. Bundesliga-mesterhármasa, egyúttal öt fordulót követően már a 10. gólja.

A Bayern a lengyel lecserélése után sem állt le, Leroy Sané egy már-már Arjen Robbent időző góllal jelentkezett (4-0), majd az utolsó percben még Musiala is betalált, beállítva az 5-0-s végeredményt.

Hansi Flick egyetlen bánata az lehet, hogy klasszis védője, Alphonso Davies már az 1. percben megsérült, és le kellett cserélni. A felvételt elnézve, ebből egy komolyabb bokaszalag-sérülés is kisülhet.

Az RB Leipzig ezúttal Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőben fogadta a Herthát (a cserék közé nevezett Dárdai Mártonnal a kispadon) és ugyan már a 9. percben hátrányba került, két perccel később egy szabadrúgás után Upamecano góljával máris egyenlített.

A második félidő ritkán látható előadással indult, főszerepben a berliniek 22 éves holland védőjével, Deyoraiso Zeefuikkal. A fiatal játékos a 46. percben Pekarík helyére állt be, a 47. percben sárga lapot kapott, az 50. pedig még egyet, azaz máris mehetett be az öltözőbe. Az emberelőnyt a 77. percben váltotta gólra a Leipzig, akkor Marcel Sabitzer értékesített egy büntetőt. A ráadás perceiben még egy berlini, Jessic Ngankam is piros lapot kapott, így a Hertha kilenc játékossal fejezte be a mérkőzést.

A Freiburg Sallai Rolanddal a kezdőben állt fel az Union Berlin otthonában, a magyar csatár a 77. percig volt pályán az 1-1-re végződő mérkőzésen. A Mainz fordulatos meccsen szenvedett vereséget hazai pályán a Mönchengladbachtól, Szalai Ádám nem volt a keretben.