Győzött a Liverpool a West Ham United ellen - videó

2020.10.31. 20:47

Az angol Premier League 7. fordulójában a címvédő Liverpool egy hajrában lőtt góllal 2-1-re legyőzte a West Ham Unitedet, ezzel átvette a vezetést a tabellán.

A klasszikus nagycsapatok közül eddig a címvédő Liverpool szerepel a legjobban a Premier League-ben, Jürgen Klopp együttese a városi rivális Everton mögött a tabella második pozícióját foglalja el. A 7. fordulóban az utóbbi 4 meccsén veretlen West Ham Unitedet fogadta. A vendég csapat múlt héten nagy küzdőszellemről és kitartásról tett tanúbizonyságot, ugyanis a Tottenham Hotspur ellen 3-0-ás hátrányból egyenlített, és végül szerzett egy pontot.

A Liverpool legnagyobb problémája, hogy klasszis védőjére, a holland Virgil van Dijkra hosszú ideig nem számíthat. A hátvéd keresztszalag-szakadást szenvedett az Everton ellen, a napokban esett át sikeres műtéten. A sérült játékos helyett az a Nathaniel Phillips kapott lehetőséget a kezdőben, aki korábban csupán egy FA-kupa-mérkőzésen lépett pályára a felnőtteknél.

A meccsnek a tabella 12. pozíciójából nekifutó West Ham kezdte jobban a mérkőzést, a 10. percben már előnyben is volt. Arthur Masuaku balról érkező beadása után Joe Gomez éppen Pablo Fornalshoz fejelte a labdát, aki kihasználta a liverpooli védő hibáját, és 13 méterről a jobb alsó sarokba helyezett.

A gólt követően felpörgette a játékát a hazai csapat, és a szünet előtt kiegyenlített. Mohamed Szalah váltott gólra egy ellene megítélt büntetőt.

A második félidőben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, gólt azonban a Liverpool tudott szerezni. A 77. percben a VAR még elvette a csereként beálló Diogo Jota gólját, azonban a portugál támadó a 85. percben is betalált, ezúttal érvényes módon.

A hosszabbításban már nem esett újabb találat, így a Liverpool hátrányból fordított és aratott 2-1 arányú győzelmet a West Ham ellen, és átvette a vezetést a tabellán.