A Bayern München nem tudott nyerni Hansi Flick 50. tétmeccsén - videó

Horizontal, Bayern München, Werder Bremen
Bayern Munich's French forward Kingsley Coman (2nd R) scores the 1-1 during the German first division Bundesliga football match Bayern Munich vs Werder Bremen in Munich, on November 21, 2020. (Photo by CHRISTOF STACHE / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) nyolcadik fordulójában a címvédő Bayern Münhen 1-1-s döntetlent játszott a Werder Bremen ellen, így Hansi Flick nem tudott győzelemmel ünnepelni az 50. tétmérkőzésén a bajor sztárcsapat kispadján.

Az 55 éves Flick egy évvel ezelőtt vette át az irányítást, azóta mindent megnyert, a bajnoki és kupagyőzelem mellett a Bajnokok Ligája és az Európai Szuperkupa trófeáját is elhódította csapata. Flick vezetésével a Werder elleni meccset megelőző találkozóin 45 győzelem és egy döntetlen mellett mindössze háromszor kapott ki a müncheni gárda, amely a Bundesligában nagyon eredményes, 3,3 gólt szerez átlagosan mérkőzésenként.

A sorozatban kilencedik bajnoki elsőségére hajtó Bayern a Werder elleni, Bundesliga-rekordot jelentő 109. egymás elleni összecsapáson is abszolút favoritnak számított. Ennek ellenére az első félidő a Werder számára sikerült jobban, a vendég együttes nagyon meglepte a Bayernt.

Bár az első 45 percben hatszor próbálkozott kapura lövéssel Hansi Flick csapata, egyszer sem talált kaput, míg a Werder háromszor is próbára tette Manuel Neuert.

A Bayern ráadásul a 19. percben sérülés miatt Lucas Hernandezt is elveszítette,

ám biztosan nem emiatt játszott a megszokottnál tompábban a hazai együttes.

A brémai csapat pedig a 45. percben tette fel az i-re a pontot az első félidei teljesítményére, amikor

Maximilian Eggestein lőtt okosan a kapuba 11 méterről

A második félidő elején Milot Rashica hibázott el egy nagy ziccert, amely után viszont már a Bayern vette át az irányítást, és teljesen a kapuja elé szögezte a Werdert.

Ennek a 62. percben meg is lett az eredménye, Leon Goretzka jobb oldali beadása után Kingsley Coman fejelt három méterről a kapuba.

A folytatásban is Bayern irányította a játékot, mindent megtett a hazai együttes a győztes gól megszerzéséért, míg a Werder inkább csak a védekezésre koncentrált, ám a kontráiban ott volt a veszély.

A 83. percben előbb Sargent rontott ziccert, majd nem sokkal később Maxim Choupo-Moting lőtt közelről hatalmas helyzetben kapu fölé. Sargent a 87. percben is eldönthette volna a meccset, de Neuer nagy bravúrral védett.

Az utolsó percek sem hoztak újabb gólt, így a Bayern legalább az egyik pontot otthon tartotta, míg a Werder sorozatban ötödik 1-1-s döntetlentjét játszotta.

A Bayer Leverkusen 2-1-re nyert a Bielefeld vendégeként, a győztes gólt a 88. percben Aleksandar Dragovic szerezte.

A Bayer kapusa, Lukas Hradecky elképesztő öngólt lőtt.

A Hoffenheim és a Stuttgart 3-3-s döntetlent játszott, igazán fordulatos meccsen: a hazai csapat szerzett vezetés, majd fordított a vendég együttes. Ezt követően sokáig úgy nézett ki, mégis a Hoffenheim nyer, de Marc-Oliver Kempf a 93. percben egyenlített.

Az Augsburg emberhátrányban mentett pontot a Borussia Mönchengladbach otthonában a 88. perben Daniel Caligiuri találatával, míg a VfL Wolfsburg könnyedén nyert 2-0-ra a Schalke vendégeként.