Gulácsiék hatgólos meccsen játszottak döntetlent a Bayern München otthonában

2020.12.05. 20:45

Alighanem a bajnoki idény legjobb mérkőzésén játszott 3-3-as döntetlent a Bayern München és a Gulácsi Pétert kezdőként, Willi Orbánt csereként bevető RB Leipzig a Bundesliga 10. fordulójának szombat esti rangadóján. A vendégek kétszer is vezetéshez jutottak a találkozón, de végül be kellett érniük az egyik ponttal. A címvédő bajorok továbbra is őrzik kétpontos előnyüket a lipcsei csapat előtt.

A listavezető bajorok idei legnagyobb kihívójukat fogadták az RB Leipzig személyében, de annak ellenére, hogy kilenc forduló után csupán két pont volt a különbség a két csapat között, egyértelműen a Bayern volt a találkozó esélyese. Részben azért is, mert a két csapat eddigi tíz tétmérkőzéséből öt győzelem és négy döntetlen mellett csupán egyet veszített el a Bayern, a hazai pályán lejátszott eddigi négy meccsükön pedig még gólt sem kaptak lipcseiektől.

Hansi Flick abban a kényelmes helyzetben volt, hogy az elképesztő erősségű keretének köszönhetően hét helyen tudott változtatni a kezdőcsapaton az Atlético Madrid elleni Bajnokok Ligája-meccshez képest. Mások mellett visszakerült Manuel Neuer, Robert Lewandowski, Thomas Müller és Leon Goretzka is.

Julian Nagelsmann csak három helyen cserélt az Istanbul Basaksehir elleni utolsó másodperces BL-sikerhez képest: nála Dani Olmo, Kampl és Yussuf Poulsen maradt ki. Ugyancsak a kispadon kezdett a magyar válogatott védő, Willi Orbán, szemben Gulácsi Péterrel, aki már ugyanolyan alapvetés a kapuban, mint a bajoroknál Manuel Neuer.

Ahhoz képest, hogy a Leipzig szerdán még Isztambulban játszott, kedden pedig már otthon fogadja a továbbjutás szempontjából sorsdöntő BL-meccsen a Manchester Unitedet, kiválóan kezdtek a vendégek, Marcel Sabitzer már a második percben szétlőtte a keresztlécet.

A Bayern leginkább Kingsley Coman volt elemében, aki többször is átjutott a lipcsei védelem jobb oldalán. A többiek nem igazán tudtak veszélyesek lenni, pedig 31 góljával a Bayerni az idei bajnoki szezon leggólerősebb csapata. Az RB Leipzig viszont a legkevesebb gólt kapta, szám szerint 6-ot, és látszott is, hogy miért: nem csak a kapu előtt volt stabil a védelem, hanem a pálya közepén is tökéletesen működött a letámadás.

Olyannyira, hogy egy ilyen labdaszerzés után pillanatok alatt tudták megjátszani a kezdőkörből startoló Christopher Nkunkut, aki lefutotta a védőket, kicselezte a szokása szerint a kapujából 25 méterre kijövő Neuert, majd húsz méterről az üres kapuba gurított.

Megszületett hát a történelmi első RB Leipzig-gól az Allianz Arénában!

A Bayern azonnal magasabb fokozatba kapcsolt, beszorította a vendégeket, akik viszont így gyors kontrákat tudtak vezetni. A 29. percben Gulácsi óriási bravúrral tolta a léc fölé Benjamin Pavard óriási lövése után a labdát. A következő percben azonban már tehetetlen volt az öt perccel korábban a megsérülő Javi Martínez helyére beálló Jamal Musiala tökéletesen helyezett labdájával szemben.

Támadásban maradt a Bayern, és a 35. percben már a vezetést is megszerezte, miután Coman passzát Thomas Müller lőtte állítgatás nélkül Gulácsi kapujába.

Ilyenkor szokott a Bayern ellenfeleinek többsége összeroppani, de nem az RB Leipzig! Egy perccel Müller gólja után ugyanis az első Bundesliga-találatát jegyző Justin Kluivert kiegyenlített.

A csapatok 36 perc alatt öt, kaput eltaláló lövést jegyeztek, amiből négy gól született – nem rossz arány, mondhattuk.

A szünetet követően pedig csak még jobb lett, hiszen Angelino beadásából a 48. percben az első újabb kaput eltaláló lövésből Emil Forsberg megszerezte a Lipcse harmadik gólját.

A Bayern, ahogy 0-1 után tette, ezúttal is rákapcsolt, a Lipcse most viszont talán nem hagyta magát annyira benyomni, mint az első félidőben. Nagelsmann nem volt szívbajos: a 63. percben csatár helyére csatárt küldött be, a Forsberg helyett pályára lépő Yussuf Poulsennel jelezte, hogy nem védekezéssel szeretnék tölteni a meccs utolsó félóráját.

A 72. percben Kevin Kampl és Dani Olmo személyében két újabb, támadásban is használható játékost küldött be Nagelsmann, de ennek ellenére is a Bayern lőtte az újabb gólt: Kingsley Coman harmadik gólpasszából Thomas Müller a második gólját szerezte, közvetlen közelről kapura küldött fejesét nem védhette Gulácsi.

A 76. percben az isztambuli BL-meccset eldöntő Alexander Sörloth mellett Willi Orbán is pályára lépett, a magyar válogatott védőnek ez volt a 100. Bundesliga-mérkőzése.

Az utolsó percekben már tíz emberrel volt kénytelen védekezni a Lipcse, és már nem is változott az eredmény, Gulácsiék egy pontot elvittek Münchenből, míg a Bayern sorozatban 15. hazai bajnokiján is veretlen maradt.

Eredmény, Bundesliga, 10. forduló:
Bayern München–RB Leipzig 3-3 (2-2)
gól: Musiala 30., Th. Müller 35., 75., ill. Nkunku 21., J. Kluivert 36., Forsberg 48.