Kétgólos előnyről kapott ki a Bayern München a bajnokságban - videó

firo: 08.01.2021, Soccer: Soccer: 1st Bundesliga, season 2020/21 Borussia Monchengladbach, Gladbach - FC Bayern Munich Soccer: Soccer: Gladbach - FC Bayern Munich Borussia Monchengladbach 1st Bundesliga firo: 08.01.2021 Season 2020 SPO 21
firo: 08.01.2021, Soccer: Soccer: 1st Bundesliga, season 2020/21 Borussia Monchengladbach, Gladbach - FC Bayern Munich Florian Neuhaus, jubilation, cheers, after, his, goal, to 3: 2, with, and, Denis Zakaria Photo: Ralf Ibing / firo / pool | usage worldwide
A Borussia Mönchengladbach kétgólos hátrányból fordítva győzte le 3-2-re a címvédő és listavezető Bayern Münchent a Bundesliga 15. fordulójának pénteki nyitó mérkőzésén.

Hatalmas iramban kezdődött a mérkőzés, és nem csupán a Bayern előtt adódtak lehetőségek, hanem a szintén Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős 'Gladbach előtt is. A 18. percben azonban egy müncheni akció során Neuhaus tett egy mozdulatot kézzel a labda irányába, és talán a kesztyűjéből kilógó cérnával hozzá is ért, ez elég volt, hogy hosszas videózás után Harn Osmers játékvezető büntetőt ítéljen a Bayern javára, amit Robert Lewandowski némi szökdécselés után be is vágott.

A lengyel csatár ezzel elsőként érte el a 20 gól a bajnokságban az öt topligát figyelembe véve, és ehhez mindössze 15 fordulóra volt szüksége.

Két perccel később Zakaria egyenlíthetett volna, ehelyett a 26. percben Leon Goretzka bombázta a kapuba a második Bayern-gólt Leroy Sané átadása után.

Lehet, hogy Goretzka kézzel is hozzáért a labdához, amikor lefülelte azt félpályán, és, amiből az akció indult, de a VAR-szobában nem érezték úgy, hogy vissza kellene nézni, ahogy azt sem, amikor a müncheni tizenhatoson belül Pavard könyökéről pattant le a labda.

Ilyen helyzetekben szoktak összeomlani a Bayern ellenfelei, de nem a 'Gladbach, amelyik Stindl révén labdát szerzett a középpályán, a kiugratással pedig Hofmann száguldott el, és lőtt Neuer kapujába.

És még a lefújás előtti percekre is jutott akció: újabb hazai labdaszerzés után ismét Stindl ugratta ki a leshatárról rajtoló Hofmannt, aki ismét bevette Neuert kapuját. A játékvezető előbb les címén nem adta meg a gólt, most viszont segített a VAR a 'Gladbachnak, Süle lába ugyanis belógott, így 2-2-vel mehettek szünetre a felek.

Fordulás után maradt az iram, de ezúttal a hazaik voltak a kezdeményezőbbek, és a 48. percben a meccs elején büntetőt "csináló" Neuhaus lőtt óriási gólt – és 0-2 után immár 3-2-re vezetett a Borussia.

A 68. percben Hansi Flick Douglas Costa helyére Kingsley Comant küldte be, és francia szélső rögtön helyzetbe is került, de nem tudott egyenlíteni. Az utolsó percekben már szinte csak a Bayernnél volt a labda, a ráadás első másodperceiben előbb Thomas Müller lövése pattant szögletre Elvediről, majd Süle fejesét vágták ki a gólvonalról a hazai védők.

A Bayern a Hoffenheim elleni szeptember 27-i 1-4 után másodszor kapott ki az idényben. Ha szombaton az RB Leipzig hazai pályán legyőzi a Borussia Dortmundot, akkor Gulácsi Péterék átveszik a vezetést a tabellán.

Eredmény, Bundesliga, 15. forduló:
Borussia Mönchengladbach–Bayern München 3-2 (2-2)
gól: Hofmann 35., 45., Neuhaus 48., ill. Lewandowski 20. (11-esből), Goretzka 26.