A Sevillát is legyőzte, tovább növelte előnyét az élen az Atlético Madrid - videó

2021.01.12. 23:27

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 1. fordulójából elhalasztott és kedden pótolt mérkőzésen az Atlético Madrid 2-0-ra nyert hazai pályán a Sevilla ellen, így Diego Simeone csapata tovább növelte az előnyét az élen a Real Madrid és a Barcelona előtt.

A bajnoki címért küzdő Atlético Madrid már a 17. percben megszerezte a vezetést, amikor Angel Correa egy labdaátvételt követően 15 méterről szépen lőtt a bal alsóba.

A folytatásban is adódtak mindkét oldalon lehetőségek a gólszerzésre, de újabb találat nem esett, így bár kevesebbet birtokolta a labdát a hazai együttes (40-60 százalék), ám így is megérdemelten vezetett az első félidő végén.

A második játékrészben hatalmas labdabirtoklási fölényben játszott a Sevilla, de az Atletico Madrid kiválóan védekezett, így a vendég együttes a madridi csapat kapujától messze birtokolta a labdát. Így nem is volt annyira meglepő, hogy a meccs utolsó 15 percéhez érkezve mindössze egyetlen kapura lövés volt ebben a felvonásban.

A 76. percben pedig végleg eldőlt a mérkőzés sorsa, amikor egy szép madridi ellentámadás végén Saúl Niguez 16 méterről szépen lőtt a jobb alsóba. Ebben a szezonban ez volt az első találata az Atlético sztárjának.

Bár a Sevilla nem adta fel a második kapott gól után sem, ment előre becsülettel, de csak nagy helyzetekig, illetve kapufáig jutott,  így maradt a végeredmény a 2-0. A újabb sikerével az Atlético Madrid tovább növelte az előnyét az élen, és két meccsel kevesebbet játszva négy ponttal előzi meg a Real Madridot, illetve hét ponttal a Barcelonát.

A Granada hazai pályán 2-0-ra legyőzte az Osasunát a 4. fordulójából elhalasztott összecsapáson. A pamplonai gárda nyeretlenségi sorozata október 24. óta tart a La Ligában.