Csodapassz és két gól: Ibrahimovic tovább repíti a Milant - videó

2021.01.18. 22:41

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójának hétfő esti összecsapásán az első helyen álló AC Milan Zlatan Ibrahimovic vezérletével 2-0-ra győzött a Cagliari otthonában, így három pont az előnye a városi rivális Inter előtt.

Nem kellett sokáig várni az első gólra: Zlatan Ibrahimovic harcolt ki egy büntetőt, amelyet a rutinos svéd klasszis a 7. percben magabiztosan gólra is váltott.

A Milan a folytatásban is irányította a meccset, többet birtokolta a labdát (44-56 százalék), ráadásul kaput is többet talált. A vendég együttes háromszor, míg a hazai egyszer sem az ellenfél kapusát. A 37. percben növelhette volna az előnyét a Milan, de Davide Calabria lövésénél a kapufa megmentette a Cagliarit.

Bár újabb gól nem esett az első félidőben, így is akadt olyan momentum, amelyről nem lehet megfeledkezni. A 39 éves Ibrahimovic ugyanis a gólja mellett egy olyan csodapasszt is kiosztott, amely már magában gólt érdemelt volna.

A második félidő elején is betalált a Milan, amely így tovább növelte az előnyét: az 53. percben Calabria szép indítása után ki más, mint Ibrahimovic szerzett újabb gólt. Bár vizsgálta a VAR az esetet, Rosario Abisso úgy döntött, szó sem lehetett lesről.

Itt még nem volt vége az érdekességek sorának. A 66. percben csereként beálló Alexis Saelemaekers ugyanis nyolc perc alatt két sárga lapot is összeszedett, így a 74. percben a kiállítás sorsára jutott.

A hátralévő időben emberelőnyben sem tudott szépíteni a Cagliari, így a Milan újabb fontos győzelmet aratott, és három ponttal ellépett a második helyen álló Intertől. A 17. Cagliari pedig sorozatban ötödik meccsét vesztett el, és már egymás után a 11. bajnoki találkozóján nem tudott nyerni.