A Chelsea legyőzésével élre állt a PL-ben a Leicester City - videó

2021.01.19. 23:16

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójának kedd esti mérkőzésén a Leicester City 2-0-ra verte a Chelsea-r, és átvette a vezetést a tabellán.

A Leicester City már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát. Előbb a 6. percben a nigériai Wilfred Ndidi volt eredményes, majd a játékrész hajrájában, egészen pontosan a 41. percben James Maddison növelte az előnyt.

A Leicester City simán verte a Chelsea-tForrás: AFP/Tim Keeton

A második félidőben többet birtokolta a labdát a Chelsea, de ez a helyzetek számában nem mutatkozott meg, mindkét csapat kétszer talált kaput. Újabb gól azonban már nem esett egyik oldalon sem - Werner lesről talált be a 86. percben -, így a Leicester 2-0 nyert, és az élre állt a Premier League-ben.

Frank Lampard csapata viszont tovább szenved, az elmúlt öt meccséből mindössze egyet nyert meg, és csak a 8. helyen áll.