Drámai végjáték, hétgólos meccsen nyert az AS Roma - videó

2021.01.23. 17:15

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 19. fordulójának szombati összecsapásán az AS Roma 4-3-ra győzte le a Spezia együttesét.

A két együttes kedden a kupában is találkozott, akkor hosszabbítás után a kettős emberelőnyben játszó Spezia jutott tovább (4-2), aztán a szövetség 3-0-val írta jóvá számára a meccset, mivel a rómaiak hatot cseréltek.

A Roma hétgólos meccsen nyert a Spezia ellenForrás: AFP/Filippo Monteforte

Ezúttal is akadt bőven izgalom a meccsen. Az első félidőben  Mayoral szerzett vezetést az AS Romának, de Piccoli egyenlíteni tudott. Az igazán nagy izgalmak a második félidőre maradtak, amikor a Roma két gyors góllal 3-1-re ellépett, de a Spezia előbb szépített, majd a 90. percben Verde révén egyenlített.

A Roma azonban nem esett össze a kapott góltól, és a 92. percben szerzett Lorenzo Pllegrini góllal végül otthon tartotta a három pontot, és visszavágott a kupában elszenvedett vereségért.