A Manchester United kiejtette az FA-kupából a Liverpoolt

2021.01.24. 20:01

Egy héten belül másodszor is összecsapott a Manchester United és a Liverpool. A bajnoki 0-0 után ezúttal már Manchesterben, FA-kupa-meccsen nyert 3-2-re a United.

Ole Gunnar Solskjaer és Jürgen Klopp is több helyen változtatott. A vendégek az Alisson - Alexander-Arnold, R. Williams, Fabinho, Roberston - Thiago, Wijnaldum, Milner - Jones, Salah, Firmino összeállításban kezdtek.

Solskjaer pihenőt adott De Geának, Bruno Fernandesnek és Martialnak is, így a hazaiak a Henderson - Wan Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw - Pogba, McTominay - Van de Beek, Rashford, Greenwood - Cavani tizeneggyel léptek pályára.

A manchesteriek kezdtek jobban, Mason Greenwoodnak akadt két helyzete, de előbb kapu mellé lőtt, majd Alisson védett.

A 18. percben szinte a semmiből szerzett vezetést a Liverpool, amikor Firmino passza után Szalah bökte át a labdát Henderson fölött. Nem sokkal később Mason Greenwood egyenlített Rashford remek átadása után.

A folytatásban a United akarata érvényesült, többször is Alissonnak kellett védenie.

Fordulás után gyorsan vezetést szerzett a United, amikor Greenwood passza után Rashford talált be.

Ezt követően a Liverpool került fölénybe, Milnernek volt egy nagy helyzete, majd az 58. percben Szalah újra betalált, így lett 2-2 a meccs állása.

A hajrára Klopp beküldte Manét, Solskjaer pedig Brunóval és Freddel erősített. A portugál hamar meghálálta a bizalmat, a 79. percben fantasztikus szabadrúgásgólt szerzett.

Fernandes debütálása óta több gólt lőtt, mint bármelyik PL-játékos:

Az utolsó percekben még Cavani találta el a kapufát egy fejessel, de az eredmény már nem változott, a manchesteriek 3-2-re nyertek. Az ötödik körben a West Ham United lesz Solskjaer csapatának ellenfele.