Gareth Bale-lel a kezdőben kapott ki a Tottenham Birghtonban - videó

Horizontal
Tottenham Hotspur's Portuguese head coach Jose Mourinho gestures on the touchline as Tottenham Hotspur's Welsh striker Gareth Bale (L) leaves the game, substituted during the English Premier League football match between Brighton and Tottenham Hotspur at the American Express Community Stadium in Brighton, southern England on January 31, 2021. (Photo by ANDREW BOYERS / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Tottenham Hotspur 1-0-ra kikapott a Brighton & Hove Albion otthonában a Premier League 21. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

A londoni csapatban Harry Kane és Dele Alli távollétében ezúttal kezdőként kapott helyet az a Gareth Bale, akit az elmúlt napokban többször is kritizált a hozzáállása miatt José Mourinho vezetőedző.

De hiába Bale, az előző év Puskás-díjasa, a kirobbanó formában lévő Szon Heung-min, a Spurs mégis súlytalan volt támadásban. Nem úgy a Brighton, amelyik Pascal Gross révén már a 4. percben kapufát lőtt, majd a 17. percben Gross passzából Leondro Trossard a vezetést is megszerezte a hazaiaknak.

A félidő felénél 5-0 volt a kapuralövések száma a hazaiak javára, amelyik a féildő végén ugyanígy áltt a szögletek tekintetében, habár a Spurs ekkor már kezdett életjeleket mutatni. De szünet után ismét a Brightoné volt az első helyzet, Llorisnak kellett nagyot védenie.

José Mourinho a 62. percben lecserélte Balet, a helyére Lucas Moura állt be. A walesi nem ebben az egy órában játszotta be magát a Spursbe. A londoniak a folytatásban sem jelentettek sok veszélyt a tabellán 17. helyen álló Brightonra, amelyik megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.