Zalaegerszegen győzött, és már második a Puskás Akadémia

ZTE, Zalaegerszeg, Puskás Akadémia, Magyar Kupa
A másodosztályú Zalaegerszeg házigazdaként 1-0-ra legyőzte a Puskás Akadémia FC csapatát a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének keddi első mérkőzésén
A Zalaegerszegen 2-1-re nyerő Puskás Akadémia ezzel a győzelemmel megelőzte a MOL Fehérvár csapatát a labdarúgó NB I-ben. A Puskás vezető gólját a ZTE Lesjak szép kapáslövésével még kiegyenlítette, de aztán Knezevic megszerezte a győzelmet érő második felcsúti gólt.

Az első félidő eseménytelensége után a második félidő elején azonnal góllal kezdett a Puskás Akadémia. Egy gyors vendégtámadással Slagveer indult meg a jobb oldalon, középre adását Knezevic kapta meg, aki ballal a ZTE kapujába rúgta a labdát. Ezzel a góllal szerezte meg a vezetést a vendégcsapat.

Cserék

Az 57. percben egyenlített a ZTE. Bobál nagyszerű keresztlabdát adott Lesjaknak, aki kapásból belsővel a hosszúsarokba lőtt. Ez nagyon szép gól volt, ezzel lett 1-1 az állás.

A 67. percben a ZTE három támadója vezette két Puskás-védőre a labdát, de hiába a létszámfölény, Könyves nagy helyzetben mellé durrantott.

A 82. percben Knezevic szöglete után a ZTE egyik védője kézzel ért a labdába a tizenhatoson belül, a bíró tizenegyest ítélt. Knezevic büntetőjét az élete első NB I-es meccsén védő Gyurján kivédte, de a kipattanó ismét Knezevic elé került, s ekkor már nem hibázott a vendégcsapat játékosa.

A hátralévő időben a Puskás Akadémia sikerrel őrizte az előnyét és nyert Zalaegerszegen, a hazai együttesből Bobált második sárga lappal kiállította a bíró a 90. percben. Ezzel a győzelemmel a felcsúti csapat feljött a tabella 2. helyére, igaz, a MOL Fehérvár egy meccsel kevesebbet játszott.