A labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójában a Paksi FC hazai pályán 4-1 legyőzte a Budafok csapatát.

A mérkőzés esélyese a Paks volt, amely tavasszal még veretlen, egy győzelem után kétszer döntetlent játszott. Bognár György csapata hazai pályán legyőzte a Diósgyőrt, majd idegenben döntetlent játszott a Zalaegerszeggel és a Honvéddal is. A Budafok szerdán, éppen a ZTE legyőzésével törte meg a 11 meccses nyeretlenségi sorozatát. Csizmadia Csaba csapata vendégként legutóbb október 25-én, Zalaegerszegen nyert, azóta öt mérkőzésen két pontot gyűjtött.

A Paks november elsején 3-2-re győzött Budafokon, és most is remekül kezdett.

Bognár György csapata az első pillanattól kezdve letámadta a XXII. kerületi csapatot, és már a harmadik percben megszerezte a vezetést.

Osváth Attila húzott el a jobbszélen, a középre tett labdáját pedig a menteni igyekvő Jagodics Márk a saját kapujába lőtte.

A Tolna megyei csapat nem elégedett meg az egygólos vezetéssel, támadásban maradt és a 19. percben egy szép találattal növelte az előnyét.

Nagy Richárd lekészített labdáját a balszélen felfutó Szabó János lőtte védhetetlenül a bal alsó sarokba.

A folytatásban is támadásban maradt a Paks, és a 42. percben akár el is dőlhetett volna a meccset. Szabó Janos balról belőtt labdáját Zeke Márió próbálta kivágni, de rosszul találta el a labdát, ami így kis híján a saját kapujában kötött ki. Csizmadia Csaba érthetően elégedetlen volt csapata teljesítményével, ezért a szünetben hármat is cserélt, a fordulás után mégis a Paks került azonnal ziccerbe, de a góllövőlistát vezető Hahn János kapu mellé lőtt.

A 49. percben a Budafok visszajöhetett volna a meccsbe. A Puskás-díjas Zsóri Dániel lépett ki egy az egyben, de a pörgetése elakadt a kivetődő Hegedüs Lajosban.

A 55. percben már hárommal vezetett a Paks. Jagodics buktatta a betörő Nagy Richárdot, Pillok Ádám játékvezető pedig tizenegyest ítélet. A labda mögé Hahn János állt oda, és a jobb alsó sarokba lőtt a balra vetődő Póser Dániel mellett.

A Paksi FC simán legyőzte a Budafokot Forrás: M4 Sport+

A 62. percben szépített a Budafok. Takács Ronald indult meg a jobbszélről, négy paksi védőt is kicselezett, majd 22 méterről kapura bombázott, Hegedüs pedig bevédte az erős lövést. A mérkőzés utolsó fél órájában már a Budafok irányított, míg a Paks kontrajátékra rendezkedett be, és a 92. percben egy formás támadás végén, a 18 éves Szendrei Ákos révén újabb gólt tudott szerezni.

A Paks ezzel a győzelemmel továbbra is veretlen a tavaszi szezonban, és feljött a tabella negyedik helyére. A Budafok a vereségével visszacsúszott a 11. kieső helyre.