A Juventus hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Spezia csapatát az olasz labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának kedd esti mérkőzésén.

Miután a hétvégén a torinóiak szezonbeli egyik legrosszabb meccsüket játszották a Hellas Verona otthonában (1-1), Andrea Pirlo csapata ezúttal egy újonc ellen bizonyíthatott. A hazaiak vezetőedzője a

Szczesny - Danilo, Demiral, Alex Sandro, Frabotta - Chiesa, Bentancur, Rabiot, McKennie - Kulusevski, Ronaldo

kezdőt küldte pályára a Speziával szemben.

Az első félidőben sokáig a vendégek játszottak jobban, azonban a szünet előtt már a Juventus akarata kezdett érvényesülni. A címvédő fokozatosan átvette a játék irányítását, és Cristiano Ronaldo révén a kapufát is eltalálta.

Cristiano Ronaldo az első félidőben csak a kapufát találta el Forrás: AFP/Isabella Bonotto

A második játékrész 45. másodpercében egy röviden a kapushoz hazapasszolt labdára Weston McKennie csapott le, és előzte meg Ivan Provedelt. Az amerikai középpályás pontatlanul tett középre, így a vendégek menteni tudtak.

Pirlo számos sérültje miatt csupán három támadó szellemű futballistát tudhatott a kispadon alapkeretéből. Közülük a 61. percben Federico Bernardeschi és Álvaro Morata is a pályára került.

A 65. percben Morata góljával megszerezte a vezetést a Juventus.

A torinóiak találatát pont ez a két játékos hozta össze. Bernardeschi beadására érkezett a leshatáson a spanyol támadó, előnyhöz juttatva együttesét.

A 72. percben Federico Chiesa góljával már kettővel vezetett a Juventus.

Ismét Bernardeschi verte meg a védőjét a szélen, majd passzolt középen álló társához. Chiesa első lövését Provedel bravúrral védeni tudta, de a kipattanónál már nem volt esélye.

A hajrában hiába cserélt ötöt a Spezia, és végezhette el számolatlanul a szögleteket, nem tudott a kapuba találni.

Sőt, a 89. percben Cristiano Ronaldo révén a Juve szerzett újabb gólt.

A portugál aranylabdás egy gyors kontra végén lőtt gólt pályafutása 600. bajnoki mérkőzésén.

A hosszabbításban Demiral szabálytalansága miatt a Spezia tizenegyest végezhetett el, de nem járt sikerrel. Szczseny bravúrral kivédte a büntetőt.

A Juventus 3-0-ra legyőzte a Speziát, amivel megerősítették harmadik helyüket a Serie A-ban.

A torinóiak legközelebb a Lazio ellen lépnek pályára, szombat este.