Sorozatban ötödször kapott ki otthon a Liverpool - videó

fbl Horizontal
Chelsea's English midfielder Mason Mount (L) celebrates scoring the opening goal during the English Premier League football match between Liverpool and Chelsea at Anfield in Liverpool, north west England on March 4, 2021. (Photo by PHIL NOBLE / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A címvédő Liverpool 1-0-ra kikapott hazai pályán a Chelsea-től a Premier League 27. fordulójának csütörtök esti rangadóján. Jürgen Klopp csapatának ez volt sorozatban az ötödik elvesztett hazai bajnokija.

A mások mellett Jordan Hendersont és Virgil van Dijkot továbbra is nélkülöző Liverpool a bajnokságban hét mérkőzés óta veretlen Chelsea-t fogadta az Anfield Roadon. A támadósorban hiába kezdett Jürgen Klopp csapatában a Szalah, Mané, Firmino hármas, szinte kezdettől fogva a londoniak játszottak veszélyesebben, és Timo Werner révén már a 25. percben megszerezhették volna a vezetést, ha a VAR-szobában nem húzgálják addig a vonalakat, amíg lesre nem sikerült "állítaniuk" a német csatárt. Íme:

Kicsit furcsa látni, hogy ma már egy ilyen ítéletbe – Wernernek a keze volt centikkel, ha nem milliméterekkel előrébb, amivel szabályos gólt nem tudott volna szerezni, előnye pedig nem származott belőle – már zokszó nélkül nyugszanak bele.

Az első félidő végén aztán Mason Mount nagyszerű lövésével mégis megszerezte a vezetést a Chelsea:

Klopp csapat az utolsó 12 bajnokiján egyetlen gólt lőtt az első félidőben, miközben 78 alkalommal lőtt kapura, és 25-ször el is találta azt.

A Pool a második félidőben sem tudott feljavulni, Jürgen Klopp a 62. percben Szalahot (és Curtis Jonest) is lekapta a pályáról, elvégre vasárnap újabb meccs jön, és a Fulhamet már ha törik, ha szakad vernie kell a címvédőnek, ha el akarja csípni valamelyik biztos BL-helyet.

A Liverpool sorozatban az ötödik hazai bajnokiját veszítette el (sorrendben ezt megelőzően a Burnley, a Brighton, a Manchester City és az Everton is győzni tudott az Anfielden), ilyen pedig még soha nem volt példa a klub 1892 óta íródó történetében. A PL címvédője így összesen már hét mérkőzés óta nyeretlen otthon (az öt vereség előtt volt egy 0-0 a Manchester United és egy 1-1 a West Brom ellen), és ezeken a meccseken 2-10 a csapat gólkülönbsége.