Haaland kettő, Lewandowski három gólt lőtt, a Bayern nyerte a szuperrangadót

2021.03.06. 20:32

A Bundesliga 24. fordulójában németek által csak "Der Klassiker"-nek nevezett szuperrangadón a rekordbajnok Bayern München 4-2-re legyőzte a Borussia Dortmund csapatával a müncheni Allianz Arénában. A találkozó kilencedik percében a norvég Erling Haaland két góljával már 2-0-ra vezetett a Dortmund, amely akár le is zárhatta volna a meccset, de egy kihagyott ziccer után Robert Lewandowski révén azonnal szépített a Bayern, majd az első félidő hajrájában a lengyel támadó tizenegyesből egyenlített. A második játékrészben a Dortmund alig lépte át a félpályát, és amikor már úgy tűnt, marad a döntetlen, a Bayern szerzett két gólt és megnyerte a meccset.

A két csapat között 13 pont volt a különbség a tabellán, a Dortmund pedig csak a hatodik helyről várhatta a találkozót. A bajorok ebben a szezonban még nem kaptak ki az Allianz Arénában, és az is mellettük szólt, hogy a BVB a Bundesligában legutóbb 2014 áprilisában tudta legyőzni őket Münchenben. A Bayernek is vannak sérültjei, de a Dortmundnak komolyabb érvágás volt, hogy az amerikai Giovanni Reyna és az angol válogatott Jadon Sancho sem utazhatott Münchenbe sérülés miatt, így a norvég Erling Haaland kevesebb támogatásra számíthatott.

Ennek ellenére a Dortmund kezdte jobban a meccset, és a második percben Haaland meg is kezdte a gólgyártást. Jérome Boateng rossz helyre fejelte ki a labdát, a norvég támadó levette, tolta rajta egyet, majd 20 méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

• A Bayern München ezzel 24. forduló alatt már több gólt kapott, mint az előző szezonban összesen. A bajorok akkor 34 meccsen 32 gólt kaptak, majd 24 alatt járnak 34-nél.

A bajoroknak idejük sem volt kijózandoni az első pofon után, a kilencedik percben már kapták is a másodikat. Egy szépen felépített támadás végén Nico Schulz ugratta ki a Sancho helyén lehetőséget kapó Thorgan Hazard-t, aki középre játszott Haalandhoz, a norvég pedig közelről kilőtte a rövid alsó sarkot.

• A 20 éves csatárnak a szezonbeli 19. bajnoki mérkőzésén ez volt a 19. találata. Minden sorozatot figyelembe véve a 28. meccsén a 29. gólja.
  • A Bundesliga történetében egyébként csak az MSV Duisburg tudott az első kilenc percben két gólt lőni a Bayern München otthonában. Az 1977-es mérkőzésen a nyugatnémet válogatott Ronald Worm duplázott Münchenben.

A folytatásban a Bayern München elkezdett rohamozni, de igazán komoly helyzetet nem tudott kialakítani. Ellenben a Dortmund a 25. percben majdnem háromgólos előnybe került. Egy gyönyörű támadás végén Thomas Meunier kapott egy kiugratást, középen teljesen üresen érkezett Haaland, de a belga válogatott játékos passza sutára sikeredett, így kimaradt a ziccer. És ahogy lenni szokott, azonnal büntetett a futball. Az ellentámadásból szépített a Bayern München, és 0-3 helyett 1-2-re módosította az eredményt. Leroy Sané kapott labdát a tizenhatos jobbsarkánál, csinált egy cselt kifelé majd a kapu elé lőtte a labdát, ahol természetes ott volt Robert Lewandowski, akinek két méterről csak az üres kapuba kellett passzolnia.

A folytatásban a Bayern München folyamatosan a Dortmund térfelén tartotta a labdát, érezhető volt, hogy bármikor jöhet az egyenlítés. A 42. percben azt Mahmoud Dahoud teljesen fölöslegesen buktatta a kifelé cselező Kingsley Comant, amit ugyan a játékvezető nem vett észre, de a VAR-szobából jelezték az esetet, így tizenegyest kapott a Bayern. A labda mögé Lewandowski állt oda, és higgadtan a kapu jobb oldalába gurított.

A második félidő dortmundi helyzettel indult, de Thorgan Hazard kapáslövése az oldalhálóban kötött ki. Az ellentámadásból átvehett volna a vezetést a Bayern München. Joshua Kimmich középre tartó, gyenge lövését Marwin Hitz kiejtette, szerencséjére viszont javítani tudta a hibáját, mert le tudta halászni a labdát a kipattanóra érkező Coman lábáról.

Marwin Hitz bravúrja az óriási hibája utánForrás: AFP/Guenter Schiffmann

A folytatásban a Bayern a Dortmund térfelén tartotta a labdát, ráadásul a Ruhr-vidéki csapat esélyeit rontotta, hogy Haaland kapott egy rúgást a bokájára, és vérző lábbal jött le a pályáról a 60. percben. Persze, könnyen lehet, hogy a norvég csatárnak nincs komoly baja, csak elővigyázatosságból hozták le, hiszen a Dortmund kedden a Sevilla ellen játszik Bajnokok Ligája nyolcaddöntőt.

A második félidőben a Bayern München közel 70%-ban birtokolta labdát, de közel sem volt annyira éles, mint az első félidőben. A Dortmund pedig mintha a kilencedik perc után elfelejtett volna támadni, és már csak arra ment rá, hogy megtartsa a döntetlent. És ahogy lenni szokott, a védekező csapat nem tudta kihúzni a Bayern München ellen. A 88. percben Thomas Müller beadását Meunier rossz helyre rúgta ki, az érkező Leon Goretzka pedig a jobb alsó sarokba lőtt.

Ezt követően teljesen összeesett a Dortmund, Lewandowski pedig belőtte a harmadik gólját, és eldöntötte a meccset. A lengyel támadó kapott egy átadást, előre tört, és 19 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

• A lengyel támadónak ez volt a 31. gólja a bajnokságban, és már csak tíz találat kell hozzá, hogy beállítsa a világ- és Európa bajnok Gerd Müller 1971/72-es szezoncsúcsát, amikor 40 góllal lett gólkirály.
  • A Bundesliga történetében egyébként soha egy játékos sem lőtt annyi gólt a Dortmund ellen, mint Lewandowski. 14 mérkőzésen 20-szor volt eredményes korábbi klubja ellen.

Ezzel a győzelemmel a Bayern München visszaelőzte a Freiburg otthonában 3-0-ra nyerő RB Leipzig csapatát, és a tabella éléről várhatja a következő fordulót.