A Szekszárd és a DVTK is négy közé jutott a női kosárlabda NB I-ben, miután megnyerte negyeddöntős párharcát.

A PEAC-Pécs kedden koronavírus-fertőzés miatt nem tudott kiállni a DVTK elleni első mérkőzésre, melyet így játék nélkül a miskolciak nyertek. A második találkozón egészen a hajráig a baranyaiak vezettek, de a borsodiak az utolsó szűk három percben tízpontos hátrányból fordítani tudtak.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Medgyessy Dóra volt 23 ponttal Forrás: dvtk.eu

A Szekszárd is nagy csatát vívott a Csatával, de végül a hazai diadal után idegenben is győzött.

Az Uni Győr MÉLY-ÚT a TFSE-MTK-val szemben már szerdán kiharcolta az elődöntőbe jutást, míg az Euroliga négyes döntőjébe jutott Sopron Basket a Vasas Akadémiával csatázik.

Eredmények:
negyeddöntő, 2. mérkőzések:
PEAC-Pécs - Aluinvent DVTK 81-84 (24-28, 30-21, 10-14, 17-21)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a DVTK javára

Ludovika-FCSM Csata - Atomerőmű KSC Szekszárd 63-69 (11-25, 12-19, 27-13, 13-12)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Szekszárd javára